Γιαντράν-Ολυμπιακός: Στο +2 στο ημίχρονο ο Θρύλος

Τετάρτη, 23 Φεβρουαρίου 2022 - 20:35

O Ολυμπιακός μπήκε δυναμικά και στο δεύτερο οκτάλεπτο και έβγαλε μια τρομερή άμυνα, με τον Γενηδουνιά να βγαίνει στην κόντρα και να κάνει το 2-5 για τον Θρύλο στα 07:00, πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Η Γιαντράν απάντησε και σκόραρε, και πάλι, στον παίκτη παραπάνω με τον Κάροβ να κάνει το 3-5 στα 6:12 και να διατηρεί την ομάδα του στο -2.

Ο Μπούτιτς έκανε το 4-5 στα 5:19, με το πρώτο γκολ της Γιαντράν με ίσο αριθμό παικτών, με τον Ολυμπιακό να κάνει το 4-6 με τον Χριστόδουλο Κολόμβο στα 5:02. Ο Μάρινιτς με πέναλτι έκανε το 5-6 στα 4:39, με τον Θρύλο να αντιδράει και πάλι άμεσα και με τον Φουντούλη να πετυχαίνει ένα γκολ από τα έξι μέτρα στα 4:15 έκανε το 5-7.

Οι «ερυθρόλευκοι» στη συνέχεια έπαιξαν πολύ καλή άμυνα και κατάφεραν να κρατήσουν ανέπαφη την εστία τους μέχρι το τέλος του δεύτερου οκταλέπτου και διατήρησαν το προβάδισμα των δύο τερμάτων ως το ημίχρονο.

2-5 Γενηδουνιάς (07:00)

3-5 Κάροβ (06:12)

4-5 Μπούντιτς (05:19)

4-6 Κολόμβος (05:02)

5-6 Μάρινιτς (04:39)

5-7 Φουντούλης (04:15)