Εκπρόθεσμη η ισοφάριση της Μπαρτσελονέτα στο ημίχρονο! (photos, video)

Τετάρτη, 11 Ιανουαρίου 2023 - 16:08

Ο Ολυμπιακός είδε την Μπαρτσελονέτα να τον ισοφαρίζει στο ημίχρονο του χθεσινού (10/1) αγώνα στο Παπαστράτειο, με γκολ εκπρόθεσμο! Το γκολ με το οποίο η Μπαρτσελονέτα έφερε το σκορ στο Παπαστράτειο στο 4-4, στην ανάπαυλα και με το οποίο άλλαξε η ροή του αγώνα, ήταν εκτός χρόνου, αλλά οι διαιτητές το μέτρησαν…

Είναι σαφές ότι το χρονόμετρο της επίθεσης (το πίσω, όχι το βασικό από τα γραφικά της ΕΡΤ στη μετάδοση) έχει μηδενίσει, ενώ ο παίκτης των Ισπανών έχει ακόμη την μπάλα στα χέρια του. Το γκολ είναι προφανέστατα άκυρο και δυστυχώς οι διαιτητές το μέτρησαν κανονικά, κάνοντας ένα μεγάλο λάθος, το οποίο άλλαξε τη ροή του αγώνα.

Ο Ολυμπιακός εδικαιούτο να πάει με προβάδισμα στο ημίχρονο και να βγει στο δεύτερο μέρος να το υπερασπιστεί. Όχι να κυνηγά να το αποκτήσει ξανά. Με την ισοφάριση αυτή, εκτός χρόνου επίθεσης, η Μπαρτσελονέτα είναι ξεκάθαρο ότι ανέβασε την ψυχολογία της, αφού αντί να μείνει πίσω στο σκορ, στο ημίχρονο, είδε το ματς να αρχίζει ξανά από το… μηδέν.

Μέγα σφάλμα, εις βάρος του Ολυμπιακού. Το βίντεο και τα καρέ με την «παγωμένη» εικόνα, το αποδεικνύουν περίτρανα.