Σαν σήμερα: Με Ζάχοβιτς στη Νέα Σμύρνη (video)

Δευτέρα, 13 Φεβρουαρίου 2023 - 09:17

Πάμε σήμερα 23 χρόνια πίσω… 23! «Διπλό» δύσκολο, όσο και σημαντικό, επί του Πανιώνιου, υπογεγραμμένο από τον Ζλάτκο Ζάχοβιτς! Σαν σήμερα το 2000. Στα… χασομέρια μάλιστα. Το μέταλλο του Θρύλου «μίλησε»…

Μία πολύ δύσκολη και συνάμα σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Ολυμπιακός σαν σήμερα το 2000. Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν με 1-0 του Πανιωνίου στις καθυστερήσεις, με γκολ του Ζλάτκο Ζάχοβιτς.

Οι μάχες του Ολυμπιακού σε Ελλάδα και Ευρώπη με live streaming 21+ και ενισχυμένες αποδόσεις | Ρυθμιστής: ΕΕΕΠ | Κίνδυνος Εθισμού & Απώλειας Περιουσίας | ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | Παίξε Υπεύθυνα.

Ο μεσοεπιθετικός του Θρύλου στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας των «κυανέρυθρων» και με ωραίο σουτ χάρισε τη νίκη για την ομάδα του, με την οποία διατηρήθηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.