Πρόκριση Θρύλου στην παράταση! (video)

Παρασκευή, 25 Αυγούστου 2023 - 09:37

Μία πολύ σημαντική νίκη-πρόκριση πήρε ο Ολυμπιακός, σαν σήμερα (25/8) το 2016. Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν της Αρούκα με 2-1 στην παράταση και προκρίθηκαν στους ομίλους του Europa League.

Το ματς για τους Πειραιώτες δεν ξεκίνησε όπως θα ήθελαν, αφού παρά τις φάσεις που δημιουργούσαν δεν κατάφεραν να «σφραγίσουν» τη νίκη. Αντίθετα, βρέθηκαν στο 80’ πίσω στο σκορ, έπειτα από τέρμα του Αντμίλσον Γκέγκε.

Ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση, αφού ο Θρύλος είχε νικήσει με 1-0 στην Πορτογαλία. Εκεί, με τον τρομερό Τσόρι, κατάφερε να πάρει την πολυπόθητη πρόκριση. Ο Αργεντινός έκανε το 1-1 στο 94’, ενώ ο Ιντέγε στο 113’ σημείωσε το 2-1 και «σφράγισε» την πρόκριση στους ομίλους της διοργάνωσης. Έπαιξαν με τη «φωτιά» οι «ερυθρόλευκοι», αλλά δεν «κάηκαν».

Δείτε το βίντεο:

Οι μάχες του Ολυμπιακού σε Ελλάδα και Ευρώπη με live streaming 21+ και ενισχυμένες αποδόσεις | Ρυθμιστής: ΕΕΕΠ | Κίνδυνος Εθισμού & Απώλειας Περιουσίας | ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | Παίξε Υπεύθυνα.

Αρχή με 3άρα (video)

Σαν σήμερα το 2015, ο Ολυμπιακός νίκησε 3-0 τον Πανιώνιο, στην πρεμιέρα της Super League, στο Ναό…