Σαν σήμερα: Τα επτά γκολ στον Αστέρα Τρίπολης! (video)

Δευτέρα, 25 Μαρτίου 2024 - 09:32

Μία από τις πιο εμφατικές του νίκες πανηγύρισε, σαν σήμερα το 2012, ο Ολυμπιακός! Οι «ερυθρόλευκοι», αν και είχαν μείνει πίσω στο σκορ και, μάλιστα, με 2-0, από τον Αστέρα Τρίπολης, «ξέσπασαν», κερδίζοντας με 7-2 στον Ναό! Οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί στο 13’ με τον Ναβάρο, ενώ ο Ροζέριο στο 16’ είχε κάνει το 2-0. Όμως, οι Πειραιώτες στη συνέχεια ήταν καταιγιστικοί...

Αρχικά, ο Μιραλάς στο 20’ μείωσε στο σκορ, με τον Τζιμπούρ στο 49’ να ισοφαρίζει. Δύο λεπτά αργότερα, ο Μιραλάς έδωσε το προβάδισμα στον Ολυμπιακό, για να έρθει ο Ορμπάιθ στο 53’ να κάνει το 4-2. Στο 70’ και πάλι ο Μιραλάς σκόραρε για το 5-2, ο Φουστέρ στο 78’ έγραψε και εκείνος το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ, με τον Κέβιν να ολοκληρώνει τον θρίαμβο του Ολυμπιακού στο τελευταίο λεπτό...

Οι μάχες του Ολυμπιακού σε Ελλάδα και Ευρώπη με live streaming 21+ και ενισχυμένες αποδόσεις | Ρυθμιστής: ΕΕΕΠ | Κίνδυνος Εθισμού & Απώλειας Περιουσίας | ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | Παίξε Υπεύθυνα.