Δεν τα κατάφερε ο Ερυθρός Αστέρας

Δευτέρα, 23 Σεπτεμβρίου 2019 - 01:20

Την ήττα γνώρισε ο Ερυθρός Αστέρας, στο ντέρμπι της Σερβίας κόντρα στην Παρτιζάν με 2-0. Έτσι οι «ερυθρόλευκοι» είχαν την πρώτη τους βαθμολογική απώλεια στο πρωτάθλημα, μιας και μέχρι τώρα είχαν το απόλυτο με «6 στα 6».

Η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Champions League, ήταν σε παθητικό ρόλο στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης. Βέβαια όλα έδειχναν ότι δύσκολα θα υπήρχε κάποιο τέρμα στο ματς.

Όλα αυτά μέχρι το 83’. Εκεί ο Σουμάχ, έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους και ο Τόσιτς στις καθυστερήσεις ολοκλήρωσε τη νίκη για την ομάδα του. Μάλιστα, ένα λεπτό νωρίτερα, είχε αποβληθεί ο Βούλιτς του Ερυθρού.

Ο Βλάνταν Μιλόγεβιτς παρέταξε τους Μπόργιαν, Ντεγκενέκ (85΄ Σίμιτς), Ρ. Πάνκοφ, Βούλιτς, Μάριν, Μποάκιε (72΄ Μ. Πάνκοφ), Τζάντερ, Μιλούνοβιτς, Γιόβανσιτς, Γκόμπελιτς, Φαν Λα Πάρα (56΄ Βουκάνοβιτς).