ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός (3-1 σετ τελικό)

Δευτέρα, 31 Ιανουαρίου 2022 - 19:52

Κόντρα στον ΠΑΟΚ ο Ολυμπιακός στο βόλεϊ ανδρών, για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Volley League!

Οι «ερυθρόλευκοι» βρίσκονται από την Κυριακή στη Θεσσαλονίκη για το αποψινό ματς.

Να σημειωθεί πως στην αποστολή βρίσκεται και ο νεοαποκτηθέντας Εσθονός διαγώνιος Ρενέ Τέπαν, ο οποίος είναι στη διάθεση του Αλμπέρτο Τζουλιάνι για το συγκεκριμένο ματς.

Ο Θρύλος θέλει να συνεχίσει να παρουσιάζει σημάδια βελτίωσης και να συνδυάσει μια καλή εμφάνιση με το θετικό αποτέλεσμα, στοχεύοντας στην ένατη νίκη του σε έντεκα ματς στη Volleyelague.

Παρακολουθήστε ΕΔΩ σε live streaming την αναμέτρηση των «ερυθρόλευκων» κόντρα στον ΠΑΟΚ...

Το live της αναμέτρησης

Πρώτο σετ

6-9 Ο Ολυμπιακός προηγείται στο πρώτο σετ, ενώ υπήρξε μία διακοπή λόγω έντασης από οπαδούς του ΠΑΟΚ

13-15 Μείωσε ο ΠΑΟΚ σε 13-15, αλλά ο Ολυμπιακός κατάφερε και πήρε τον πόντο σε λάθος του ΠΑΟΚ

16-16 Ισοπαλία το ματς, ενώ ο Ολυμπιακός έμεινε και πίσω με 16-15

20-18 Πέρασε μπροστά ο ΠΑΟΚ με δύο πόντους, προσπαθούν οι «ερυθρόλευκοι» με την άμυνά τους περισσότερο να γυρίσουν το σκορ

21-23 Τα κατάφερε ο Ολυμπιακός και γύρισε το σκορ και έχει πάρει διαφορά, ενώ θέλει δύο πόντους να κερδίσει το πρώτο σετ

26-26 Νέα ισοπαλία στον αγώνα, με το σετ να πάει πλέον στα 28 να κριθεί

30-31 Πόντος από τον Πέριτς με ωραίο κάρφωμα

33-31 Μετά από μία φάση διαρκείας και άμυνες και από τις δύο ομάδες, ο ΠΑΟΚ κατάερε να σημειώσει τον τελευταίο πόντο του σετ

Δεύτερο σετ

9-10 Και το δεύτερο σετ πάει ακριβώς όπως το ίδιο, με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ

12-14 Μετά από χαμένο σερβίς του Στοιβαχτή

15-20 Ο Ολυμπιακός παίρνει μία διαφορά πέντε πόντων, μετά από διπλό μπλοκ των «ερυθρόλευκων» στην επίθεση του ΠΑΟΚ

17-24 Σετ μπολ για τον Ολυμπιακό, για να μπορέσει να ισοφαρίσει στα σετ

18-25 Τέλος του δεύτερου σετ, ο Ολυμπιακός ισοφαρίζει σε 1-1 στον αγώνα

Τρίτο σετ

2-2

6-3 Ο ΠΑΟΚ παίρνει μία διαφορά τριών πόντων στην αρχή του σετ

13-6 Ξέφυγε το σκορ, με τον ΠΑΟΚ να παίρνει μία διαφορά 7 πόντων και τον Ιταλό προπονητή του Ολυμπιακού να καλεί γρήγορα σε δεύτερο τάιμ άουτ στο σετ

15-7 Μετά την επιστροφή από το τάιμ άουτ

18-10 Παραμένει η διαφορά των 8 πόντων υπέρ του ΠΑΟΚ

23-14

25-14 Κακός ο Ολυμπιακός σε αυτό το τρίτο σετ, έδωσε το δικαίωμα στον ΠΑΟΚ να το πάρει με σχετική ευκολία

Τέταρτο σετ

5-1 Δεν έχει αρχίσει καλά το τέταρτο σετ για τους «ερυθρόλευκους»

8-3

9-6 Δείχνει να συνέρχεται ο Ολυμπιακός και μειώνει στο σετ

13-8 Κερδίζει ο Κουμεντάκης το μπλοκ-άουτ

13-9 Ο Ολυμπιακός μειώνει ξανά, πρέπει να κάνει την επιστροφή στο σετ για να μπορέσει να διεκδικήσει τη νίκη

19-14 Προσπαθούν οι «ερυθρόλευκοι», αλλά το σκορ έχει ξεφύγει