«Ερυθρόλευκη» κυριαρχία και 0-1 σετ

Σάββατο, 19 Μαρτίου 2022 - 19:24

Το πρώτο σετ στο ξεκίνημά του και περίπου μέχρι τα μισά ήταν σχετικά ισορροπημένο. Ο ΑΟ Θήρας προηγήθηκε με 2-0 με άσο και μπλοκ στη Χίπε, αλλά ο Ολυμπιακός ισοφάρισε με πρώτο χρόνο της Γιώτα και πλασέ της Χίπε. Και προσπέρασε με 3-4 με μπλοκ και έφτασε στο 3-6 με Άγκοστ και άσο της Χίπε.

Η Άγκοστ με πλασέ έφερε το σκορ στο 6-8 και η Κωνσταντινίδου με άσο ισοφάρισε σε 10-10 για τους γηπεδούχους. Η Άμποτ με άσο έδωσε ξανά το προβάδισμα στον ΑΟ Θήρας (11-10) και η Άγκοστ με καρφί σε δύσκολη φάση έκανε το 12-12.

Η Χριστοδούλου με μπλοκ και η Χίπε με έναν τυχερό πόντο έπειτα από υποδοχή (!!) έφεραν το 12-14, με τη γερμανίδα να πετυχαίνει άλλον έναν άσο για το 12-15.

Η Χριστοδούλου έκανε το 14-17 και η Σάλας το 15-18, ενώ η Κουβανή αθλήτρια με άσο έφερε το σκορ στο 17-21. Η Άγκοστ με πλασέ έκανε το 19-24 και η Χίπε το 20-25 για το 0-1 σετ στη Σαντορίνη.