Πέφτει η αυλαία με Λαμία

Παρασκευή, 3 Απριλίου 2015 - 20:25

Η νίκη, η οποία θα συνδυαστεί με καλή απόδοση και παράλληλα θα αποτελέσει ευχάριστο οιωνό ενόψει των επερχόμενων πλέι – οφ αποτελεί το ζητούμενο για τον Ολυμπιακό στην αυριανή εντός έδρας αναμέτρηση με τη Λαμία με την οποία ολοκληρώνεται η κανονική περίοδος της Α1 Volley League.

Στο ματς της 22ης αγωνιστικής και τελευταίο για την κανονική διάρκεια της σεζόν ο Ολυμπιακός υποδέχεται το Σάββατο στις 17:00 στο Ρέντη την ομάδα της Φθιώτιδας και αποσκοπεί σε μία ευρεία νίκη, που θα συνοδευτεί από πειστική εμφάνιση

Πριν την έναρξη των πλέι οφ, οι ερυθρόλευκοι θέλουν να δώσουν συνέχεια στην πολύ καλή παρουσία που είχαν στη Σύρο, όπου επικράτησαν μετά από καλή εξαιρετική εμφάνιση του Φοίνικα (3-0 σετ) και έδειξαν σημάδια αντίδρασης και αγωνιστικής ανάκαμψης.

Ιδιαίτερα αγωνιστικά προβλήματα δεν υπάρχουν για τον τεχνικό Δημήτρη Καζάζη ο οποίος είχε την ευκαιρία να προβεί και σε ορισμένες δοκιμές και να τσεκάρει κάποια πράγματα στη διάρκεια της προετοιμασίας αυτή την εβδομάδα.

Γνωστοί έγιναν από την αρχή του πρωταθλήματος οι ρέφερι του αγώνα των πλέι οφ με αντίπαλο την ΑΕΚ.