Ασταμάτητοι οι Έφηβοι

Κυριακή, 30 Σεπτεμβρίου 2018 - 21:40

Μια ακόμα εύκολη νίκη πήρε η ομάδα των Εφήβων του Ολυμπιακού. Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν στο Ρέντη με 4-0 του Λεβαδειακού για την 4η αγωνιστική της Super League Κ17.

Η ομάδα του Τάσου Θέου καθάρισε το ματς από το πρώτο ημίχρονο. Ο Θεοδωρίδης άνοιξε το σκορ στο 20' για να πετύχει και δεύτερο τέρμα στο 30ο λεπτό. Πριν από αυτό στο 26' ο Γούλας είχε διπλασιάσει τα τέρματα για τον Θρύλο. Μάλιστα ο ίδιος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο δεύτερο ημίχρονο στο 85ο λεπτό.

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Τζολάκης, Ασλανίδης, Τιμολέων, Τσάβος, Κεραμίδας, Γούλας, Γεωργακόπουλος, Θεοδωρίδης, Κατσαβάκης, Τόλιος, Σταμούλης. Αγωνίστηκαν και οι Ντότης, Σουρλής, Αρσενίδης, Τζόρβας, Ντόη.

Ο προπονητής της Κ19 του Ολυμπιακού μίλησε στους παίκτες μετά το τέλος του αγώνα με τον ΠΑΟΚ, ενθαρρύνοντάς τους ενόψει της συνέχειας.

Λύγισε στο τέλος

Σε έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο λόγω και του καιρού η ομάδα Νέων του Ολυμπιακού δεν τα κατάφερε και γνώρισε την ήττα από την αντίστοιχη του ΠΑΟΚ με 1-0.