Εξαιρετικοί οι Νέοι! (pics)

Κυριακή, 21 Οκτωβρίου 2018 - 16:58

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα Κ19 του Ολυμπιακού στο αντίστοιχο πρωτάθλημα της Superleague. Οι νεαροί «ερυθρόλευκοι» του Ρικάρντο Πέρες έκαναν καλή εμφάνιση στο Ηράκλειο, με αντίπαλο τον ΟΦΗ, και επικράτησαν με 3-0. Δείχνοντας πώς ξαναβρήκαν τον καλό τους εαυτό μετά τις ήττες από τον ΠΑΟΚ και την ΑΕΚ.

Οι νεαροί «ερυθρόλευκοι» είχαν τον έλεγχο του ματς από το ξεκίνημα, είχαν πολλές ευκαιρίες και κατάφεραν να προηγηθούν στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, σημειώνοντας άλλα δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο για να φτάσουν σε μια άνετη νίκη με 3-0. Αποτέλεσμα που τους έδωσε τη δυνατότητα να βρεθούν στους 12 βαθμούς μετά από 6 αγωνιστικές και να είναι στο -4 από την πρώτη θέση στο πρωτάθλημα Κ19 της Superleague.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με το γκολ που πέτυχε στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου (45'+1) ο Βοΐλης με πέναλτι. Ο ίδιος ήταν ο σκόρερ και του δεύτερου τέρματος, πάλι από την «άσπρη βούλα» στο 78'. Το τελικό 0-3 ήρθε έξι λεπτά αργότερα, στο 84', με την κεφαλιά του Φέκκα.

ΟΦΗ K19: Αγγελάκης, Δολαψάκης, Μακριδάκης (70' Κουρίνος), Πήλιος, Περδίκης, Ξεπαπαδάκης, Ψαρράς (78' Βρεττός), Σταυρακάκης (45' Παπαντωνάκης), Καλαϊτζάκης, Νοικοκυράκης, Αζίζι.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ19: Καραργύρης, Τσάβος, Ράμα, Γκοτζαμανίδης, Μαρτίνης, Ξενιτίδης, Νεοφυτίδης, Φέκκας, Μαρίνος, Κωστανάσιος, Βοϊλης, ενώ στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν οι Γλυνός, Τσουμάνης και Τσερκώνης.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Ανεπανάληπτες στιγμές (pics)

Για τα παιδιά της Σχολής του Ολυμπιακού στο Ηράκλειο, που συνάντησαν την Κυριακή το πρωί τους «ερυθρόλευκους».

Επανεκκίνηση για την Κ19

Οι «ερυθρόλευκοι» του Ρικάρντο Πέρες θέλουν να επιστρέψουν στις νίκες κόντρα στον ΟΦΗ (15:00) μετά από δύο σερί ήττες.