Μπορούσε και τη νίκη

Σάββατο, 12 Ιανουαρίου 2019 - 19:52

Παρά το γεγονός ότι έκανε την ανατροπή τελικά η ομάδα Νέων του Ολυμπιακού δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη κόντρα στον Λεβαδειακό για την εξ αναβολής 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Σούπερ Λιγκ Κ19 μένοντας στο 2-2.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ στο 35’ χάρη σε τέρμα του Μακρή το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος όμως ο Ολυμπιακός μπήκε πολύ καλύτερα και στο 52’ ο Σουρλής ισοφάρισε σε 1-1, ενώ οκτώ λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης έδωσε το προβάδισμα στους «ερυθρολεύκους».

Όμως οι παίκτες του Λεβαδειακού κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο ματς χάρη σε γκολ του Νίκα στο 77’ και έτσι να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Λεβαδειακός (Άριαν Τζούμπα): Ζωγράφος, Πούλος (70′ Ντε Νίκολο) Σπίρι, Κολιμάτσης, Κυριαζής, Αργυρίου, Δήμος (60′ Κοτρογιάννης), Νίκας, Τσάπρας, Βήχος, Μακρής (87′ Νικολάου)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ρικάρντο Πέρες): Καραργύρης, Ράμα, Πέιος, Γκοτζαμανίδης, Μαρτίνης, Ξενιτίδης, Νεοφυτίδης, Μαρίνος, Σουρλής, Ντότης, Βοΐλης