Μπάγερν Κ19-Ολυμπιακός Κ19 6-0 Τελικό

Τετάρτη, 6 Νοεμβρίου 2019 - 15:01

Η ομάδα Νέων του Ολυμπιακού ρίχνεται πρώτη στη μάχη της τέταρτης αγωνιστικής τους ομίλου. Για το youth League, φιλοξενείται από την Μπάγερν Μονάχου, στο αθλητικό κέντρο των Βαυαρών και στόχος του Αντώνη Νικοπολίδη και των παικτών του είναι να… ξεκολλήσει από τον ένα βαθμό, τον οποίο έχει η ομάδα, μέχρι στιγμής, στον όμιλο. Από 4 έχουν Ερυθρός Αστέρας και Τότεναμ, ενώ η πρωτοπόρος Μπάγερν Μονάχου έχει 7 βαθμούς.

Παρακάτω μπορείτε να ενημερώνεστε για τα κύρια γεγονότα του ματς, στο Μόναχο, όπως θα συμβαίνουν. Μπορείτε να ανανεώνετε τη σελίδα και να βλέπετε κάθε τι σημαντικό, από την προσπάθεια των Νέων του Θρύλου στο Μόναχο.

Οι ενδεκάδες:

Μπάγερν Μονάχου: Σνέλερ, Κελ, Άρεϊ-Εμπί, Ντάνιλιουκ, Στίλερ, Ρέιν, Τίλμαν, Γκέντερ, Βάιντνερ, Μπουθ, Μπατίστα Μέιερ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Τζολάκης, Ντουμάνης, Γκοτζαμανίδης, Μποσκουΐδης, Τσέλιος, Βοΐλης, Μαρτίνης, Μπέλιτς, Φέκκας, Νεοφυτίδης, Νικόλης.

1’ Άρχισε το ματς!

4’ Επέμβαση του Τζολάκη και απόκρουση, σε τελική προσπάθεια του Στίλερ, από πλευράς Γερμανών, μετά από κόρνερ του Μπουθ!

Διαιτητής είναι ο Πέτερ Κράλοβιτς, με βοηθούς τους Έρικ Βάις, Μάριο Ρόζμπεκ, όλοι από τη Σλοβακία και τέταρτο τον Μάικλ Μπάχερ (Γερμανία).

5 βαθμοί Κελσίου και συννεφιά, αυτή την ώρα, στο Μόναχο.

15’ Τελική προσπάθεια για την Μπάγερν, με τον Κελ, άστοχος ο νεαρός.

20’ Κίτρινη κάρτα στον Σνέλερ, για φάουλ επάνω στον Φέκκα.

20’ Ο Μαρτίνης εκτέλεσε το φάουλ για τον Ολυμπιακό, αλλά η ευκαιρία πέρασε.

25’ Χαμένη ευκαιρία για την Μπάγερν, με τον Κελ να αστοχεί.

35’ Προσπάθεια για γκολ του Μπουθ, επέμβαση του Τζολάκη, ο οποίος κρατά το «μηδέν».

40’ Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, πέρασε η ευκαιρία, ανεκμετάλλευτη.

43’ Γκολ για την Μπάγερν. 1-0 οι Βαυαροί με γκολ του Τίλμαν, έπειτα από ασίστ του Βάιντνερ.

45’ Νέα ευκαιρία για την Μπάγερν, με τον Τίλμαν. Χαμένη, αυτή τη φορά.

Ημίχρονο στο Μόναχο. Μπάγερν Κ19-Ολυμπιακός Κ19 1-0.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

Δύο αλλαγές για την Μπάγερν, στο 46’. Έξω ο Ρέιν, μέσα ο Γιόχανσον. Έξω ο Μπούθ, μέσα ο Μοσάντλ.

Μία αλλαγή για τον Ολυμπιακό, στο 46’. Έξω ο Νικόλης, μέσα ο Κεραμιδάς.

47’ ο Μπέλιτς ανατρέπει τον Μπατίστα Μέιερ, μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής Κράλοβιτς δείχνει πέναλτι, αποβάλλοντας, παράλληλα, τον Σέρβο του Ολυμπιακού, με κόκκινη.

48’ Ο Μπατίστα Μέιερ αναλαμβάνει την εκτέλεση του πέναλτι και νικά τον Τζολάκη, για το 2-0.

51’ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Έξω ο Φέκκας, μέσα ο Τσαβός.

61’ Ο Γκέντερ αστοχεί, ο Γιόχανσον επιχειρεί ξανά να σκοράρει, ο Τζολάκης αποκρούει.

62’ Αλλαγή για την Μπάγερν. Έξω ο Γκέντερ, μέσα ο Κούνι.

65’ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Έξω ο Τσέλιος, μέσα ο Αρσενίδης.

65’ Ο Μοσάντλ επιχειρεί να νικήσει τον Τζολάκη, αλλά ο νεαρός λέει «όχι»!

71’ Ο Τζολάκης ανατρέπει μέσα στην περιοχή τον Μπατίστα Μέιερ. Ο διαιτητής δείχνει πέναλτι και την κίτρινη κάρτα στον νεαρό πορτιέρε του Ολυμπιακού.

72’ Γκολ για την Μπάγερν, ξανά με πέναλτι. Το εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος ο Μπατίστα Μέιερ. 3-0 για τους Βαυαρούς.

77’ Συνεχίζει τον… βομβαρδισμό η Μπάγερν. 4-0 με τον Γιόχανσον.

78’ Και ξανά ο ίδιος παίκτης, ένα λεπτό μετά, κάνει το 5-0.

79’ Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Έξω Μαρτίνης, μέσα ο Κατσαβάκης. Έξω ο Βοΐλης, μέσα ο Μπουλάρι.

81’ Κατέρρευσε ο Ολυμπιακός. 6-0 από τον Τίλμαν, ο οποίος δίνει διαστάσεις θριάμβου, στη νίκη της Μπάγερν.

82’ Διπλή αλλαγή για την Μπάγερν Μονάχου. Έξω ο Κελ, μέσα ο Μιχάλιεβιτς. Έξω ο Τίλμαν, μέσα ο Χάλμπιχ.

Τέλος στο ματς. Βαριά ήττα για τους Νέους, οι οποίοι κατέρρευσαν, μετά την αποβολή του Μπέλιτς.

Διαφορά επιπέδου...

Η Κ19 του Ολυμπιακού δεν τα κατάφερε κόντρα στην αντίστοιχη ομάδα της Μπάγερν Μονάχου, γνωρίζοντας βαριά ήττα με 6-0 για το Youth League.