«3άρα» η Κ17 στον Παναθηναϊκό!

Κυριακή, 13 Φεβρουαρίου 2022 - 20:03

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Κ17 του Ολυμπιακού, η οποία επικράτησε με 3-1 επί του Παναθηναϊκού και εξασφάλισε την παρουσία της στο Final Four. Οι «ερυθρόλευκοι» βρίσκονται, μόλις, δύο βαθμούς πίσω από την ΑΕΚ και συνεχίζουν την πολύ καλή πορεία τους.

Το σκορ άνοιξε στο 26ο λεπτό ο Μοίρας, με ασίστ του Αρσενίδη, ενώ το 2-0 έγινε με το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους, με τέρμα του Παπακανέλλου. Ο Παναθηναϊκός μείωσε στο 75ο λεπτό με πέναλτι του Νότα, με τον Ολυμπιακό, όμως, να μην επηρεάζεται και να κάνει το 3-1 στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με γκολ του Μαυρόπουλου, ο οποίος σκόραρε με ένα κρεμαστό σουτ, νικώντας τον τερματοφύλακα της ΑΕΚ!

Ολυμπιακός (Μαυρογενίδης): Έξαρχος, Αρσενίδης, Σαββάκης, Πρεκατές, Μπουμπουλήμα, Αλαφάκης (77’ Νίνος), Μουζακίτης (77’ Σταράκης), Παπακανέλλος (72’ Μπάκουλας), Γατόπουλος (77’ Φανάρας), Δρόσος (64’ Μαυρόπουλος), Μοίρας.