Δεν φεύγει ο Κουρτουά

Τετάρτη, 4 Μαΐου 2016 - 02:10

Η μη παρουσία της Τσέλσι στα ευρωπαϊκά γήπεδα την επόμενη περίοδο, έχει «γεννήσει» σενάρια αποχώρησης για διάφορους παίκτες. Μέσα σε αυτούς είναι και ο Τιμπό Κουρτουά. Ωστόσο, ο Βέλγος τερματοφύλακας φρόντισε να βάλει τέλος στις φήμες.

«Δεν είχα ποτέ επαφές με την Παρί Σεν Ζερμέν. Έχω παίξει αρκετές φορές εναντίον της, είναι καλή ομάδα και κέρδισαν το πρωτάθλημά τους εύκολα. Μου αρέσει να παίζω στην Αγγλία. Είμαι χαρούμενος στην Τσέλσι και 100% σίγουρος ότι θα μείνω», δήλωσε στη γαλλική εφημερίδα «Le Parisien».

Ο Κουρτουά δεσμεύεται με συμβόλαιο με την Τσέλσι και δείχνει πως θέλει να μείνει στο Λονδίνο, παρά το γεγονός πως την επόμενη περίοδο δεν θα αγωνιστεί σε ευρωπαϊκή διοργάνωση, λόγω της τραγικής φετινής πορείας των «μπλε».

Στον τελικό η Ατλέτικο! (vids)

Οι «ροχιμπλάνκος» πήραν μεγάλη πρόκριση, παρά την ήττα με 2-1 στο Μόναχο από την Μπάγερν - Οφσάιντ το γκολ της ισοφάρισης, εκτός περιοχής το πέναλτι, σε δύο φάσεις υπέρ της Ατλέτικο...