Ρούμελανζ - Ντουντελάνζ 2-9 (τελικό)

Κυριακή, 4 Νοεμβρίου 2018 - 16:50

Αγωνιστική δράση σήμερα Κυριακή για την Ντουντελάνζ. Η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στη φάση των ομίλων του Europa League αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Ρούμελανζ.

Το ματς είναι για τη 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος Λουξεμβούργου, με την Ντουντελάνζ να προέρχεται από την εντός έδρας ήττα από την πρωτοπόρο Ζενές Ες. Ζωντανή, γραπτή ενημέρωση στις 17:00 από το gavros.gr.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

1': Σέντρα στο ματς...

4' 0-1: Με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιορντάνοφ, λίγο έξω από την περιοχή, η Ντουντελάνζ παίρνει το προβάδισμα.

7' 1-1: Με τον Σαχίν, με σουτ μέσα από την περιοχή, θα ισοφαρίσει γρήγορα η Ρούμελανζ.

10': Δύο γρήγορα γκολ στο ματς με την αντίπαλο του Ολυμπιακού να προηγείται και τους γηπεδούχους να "απαντούν" άμεσα...

12': Κίτρινη κάρτα στον Πόκαρ.

17': Η Ντουντελάνζ έχει τον έλεγχο του ματς και ψάχνει το δεύτερο γκολ.

22' 1-2: Ο Σινάνι τροφοδότησε τον Πέρεζ που δεν αστόχησε από πλεονεκτική θέση, δίνοντας το προβάδισμα στην Ντουντελάνζ.

23' 1-3: Η άμυνα της Ρούμελανζ τα έχει... χαμένα, έδιωξαν όπως-όπως την μπάλα, την οποία έκλεψε ο Πέρες, μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα.

30': Η ομάδα του Ντίνο Τόπμελερ έχει τον πλήρη έλεγχο στο ματς.

35': Καλύτερα στέκεται η Ντουντελάνζ μέσα στον αγωνιστικό χώρο και δικαίως προηγείται με 3-1.

39': Φουλ επίθεση από την προσεχή αντίπαλο του Ολυμπιακού που παίζει στο μισό γήπεδο της Ρούμελανζ.

43' 1-4: Κεφαλιά πάσα του Σινάνι για τον Πέρεζ που σκόραρε ξανά και μεγαλώνει το προβάδισμα για την Ντουντελάνζ.

44' 1-5: Το επιθετικό κρεσέντο του Πέρεζ συνεχίζεται. Πρόλαβε τον τερματοφύλακα της Ρούμελανζ, "τσίμπησε" την μπάλα και πέτυχε το τέταρτο, προσωπικό του τέρμα.

45': Κίτρινη κάρτα για τον Κρούσκα.

45' 2-5: Μειώνει ο Γκόμες με δυνατό σουτ για τη Ρούμελανζ.

45'+1: Φινάλε για το πρώτο ημίχρονο, η Ντουντελάνζ προηγείται 5-2 στην έδρα της Ρούμελανζ.

46': Σέντρα για το δεύτερο ημίχρονο...

50': Μεγάλη ευκαιρία με τον Γιένσεν που έστειλε την μπάλα δίπλα από δοκάρι της εστίας του Εΐλ.

55': Δεν έχει αλλάξει κάτι σε ό,τι αφορά την εικόνα του ματς. Πλήρης κυριαρχία από την Ντουντελάνζ που κάνει τη μια ευκαιρία μετά την άλλη...

58': Μεγάλη ευκαιρία με τον Σινάνι, αλλά ο γκολκίπερ της Ρούμελανζ θα κάνει μεγάλη επέμβαση.

61': Διπλή αλλαγή για την Ντουντελάνζ. Βγαίνουν από τον αγωνιστικό χώρο οι Κρούσκα και Στολζ, με τους Άγκοβιτς και Σνελ.

62' 2-6: Η σέντρα του Πέρεζ βρήκε σε πλεονεκτική θέση τον Άγκοβιτς που στην πρώτη του επαφή με την μπάλα σκόραρε.

63': Αλλαγή της Ρούμελανζ, με τον Μπορμπιτσόνι αντί του Ίβεσιτς.

69' 2-7: Ο Μπίσεβατς βρέθηκε μέσα στην περιοχή και δεν αστόχησε, μεγαλώνοντας κι άλλο το σκορ.

73' 2-8: Ο Γιορντάνοφ τροφοδότησε τον Σινάνι που σκόραρε μέσα από την περιοχή.

74': Αλλαγή της Ντουντελάνζ. Ο Σινάνι αποχωρεί, στη θέση του ο Τουρπέλ.

75': Αλλαγή της Ρούμελανζ. Ο Νταμπρόβσκι στη θέση του Μπόρχες.

78': Αλλαγή της Ρούμελανζ. Ο Λουσάμπα στη θέση του Φοστιέ.

85' 2-9: Ο Πέρεζ αυτή τη φορά έγινε δημιουργός, δίνοντας την ασίστ για τον Τουρπέλ που πρόσθεσε το όνομά του στη λίστα των σκόρερ.

90': Φινάλε του ματς για το πρωτάθλημα στο Λουξεμβούργο. Η Ντουντελάνζ συνέτριψε, εκτός έδρας, την Ρούμελανζ με 9-2!

Ρούμελανζ: Εΐλ, Ίβεσιτς (63' Μπορμπιτσόνι), Τιόρ, Ντιαλό, Μούχοβιτς, Φοστιέ (78' Λουσάμπα), Σαχίν, Μπόρχες Άλβες (75' Νταμπρόβσκι), Γκόμες Ντα Σίλβα, Μεσόν, Μπιέλιτς.

Ντουντελάνζ: Εσπόζιτο, Μπίσεβατς, Κρούσκα (61' Άγκοβιτς), Πόκαρ, Σινάνι (74' Τουρπέλ), Στολζ (61' Σνελ), Γιένσεν, Γιορντάνοφ, Πρεμπέ, Πέρεζ, Ελ Χρίτι.