Βικτόρια Πλζεν- Σίγκμα Όλομουτς Live ενημέρωση 3-1 (Τελικό) (vid)

Σάββατο, 13 Ιουλίου 2019 - 20:20

Το πρώτο της παιχνίδι για τη νέα αγωνιστική περίοδο δίνει σήμερα, Σάββατο (13/07) στις 20:30, ώρα Ελλάδος, η Βικτόρια Πλζεν για το πρωτάθλημα της Τσεχίας.

Η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού για τον β’ προκριματικό γύρο του Champions League αντιμετωπίζει στο γήπεδό της την Σίγκμα Όλομουτς, λίγες ημέρες πριν υποδεχτεί τους «ερυθρόλευκους», στις 23 Ιουλίου και πάλι στην έδρα της για τα προκριματικά της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης. Υπενθυμίζουμε, ότι το ματς παρακολουθεί από κοντά ο Πέδρο Μαρτίνς, τσεκάροντας την προσεχή αντίπαλο του Θρύλου.

Παρακολουθήστε την αναμέτρηση της Πλζεν σε live ενημέρωση από το gavros.gr.

1' Ξεκίνησε ο αγώνας.

10' Χωρίς κάποια μεγάλη φάση το ματς μέχρι στιγμής.

11’ Πρώτη καλή ευκαιρία για την Πλζεν στο ματς. Ο Κάλβακ δοκίμασε ωραίο σουτ από μακριά, με τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων να αποκρούει με δυσκολία.

20' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Πλζεν. Ο Ρέζνικ γύρισε από τα δεξιά την μπάλα, βρήκε τον Κρμέντσικ, ο οποίος από το ύψος της μικρής περιοχής έστειλε την μπάλα με προβολή άουτ.

24' Νέα τεράστια ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο Κόπιτς έδωσε στον Τσέρμακ, ο οποίος από πλεονεκτική θέση μέσα από την μεγάλη περιοχή της Όλομουτς έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ.

28' Και πάλι ο Κρμέντσικ βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση, όμως, δεν μπόρεσε από κοντά με το κεφάλι να σκοράρει.

29' Ο Τσέρμακ έπιασε δυνατό σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή των φιλοξενούμενων, μόλις άουτ η μπάλα.

31' Κερδίζει πέναλτι η Όλομουτς, κόντρα στην ροή του αγώνα. Θα εξεταστεί στο VAR η φάση.

33' Γκολ για την Όλομουτς... Ο Πλζεκ σκοράρει για τους φιλοξενούμενους.

40' Γκολ για την Πλζεν, η οποία ισοφαρίζει τον αγώνα. Ο Καγιάμπα με κοντινό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1 στο παιχνίδι.

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες είναι ισόπαλες 1-1.

46' Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο.

56' Σουτ του Κρμέντσικ από πλάγια θέση, η μπάλα περνάει άουτ.

67' Έχει πέσει ο ρυθμός, χωρίς μεγάλες φάσεις το 2ο ημίχρονο.

70' Κόκκινη κάρτα για τον Γιούνις. Με 10 η Όλομουτς.

74' Γκολ για την Πλζεν. Γυρίζουν το ματς οι γηπεδούχοι. Ο Τσέρμακ βρήκε με ωραία πάσα τον Κόπιτς μέσα στην μεγάλη περιοχή της Όλομουτς και εκείνος με ωραία ενέργεια και πλασέ έστειλε την μπάλα στο βάθος της αντίπαλης εστίας για το 2-1.

85' Ελέγχει απόλυτα τον ρυθμό της αναμέτρησης η Πλζεν.

86' Ο Κόπιτς χάνει μεγάλη ευκαιρία να «καθαρίσει» το ματς, την προσπάθειά του όμως σταμάτησε ο Ρέιτσλ.

4' Λεπτά ο έξτρα χρόνος της αναμέτρησης.

90+4' Γκολ για την Πλζεν. Ο Κόβαριτς με εξαιρετική λόμπα νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα διαμορφώνοντας το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Τέλος στο ματς.

Βικτόρια Πλζεν: Χρούσκα, Ρέζνικ, Χέτζα (34' Πέρνιτσα), Μπράμπετς, Λιμπέρσκι, Κροσόβσκι, Κάλβακ, Τσέρμαχ, Καγιάμπα, Κόπιτς (88' Κόβαριτς), Κρμέντσικ

Σίγκμα Όλομουτς: Ρέιτσλ, Σλάντκι, Μπένες, Στέρμπα, Βέπρεκ (90' Ζρέζμλι), Χούσκα, Γκρέσακ, Πλζεκ, Φάλτα, Γιούνις

Το κείμενο δεν ανανεώνεται αυτόματα...

Νίκη με ανατροπή για την Πλζεν...

Η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού για τον β’ προκριματικό γύρο του Champions League επικράτησε δύσκολα με 3-1 της Σίγκμα Όλομουτς στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Τσεχίας υπό το βλέμμα του Πέδρο Μαρτίνς.