Γκολάρες και σούπερ θέαμα στο πρώτο ημίχρονο των ματς! (videos)

Τρίτη, 2 Νοεμβρίου 2021 - 23:06

Με 2-1 προηγείται η Μπάγερν της Μπενφικά στο ημίχρονο στην Αλιάνζ Αρένα, έχοντας πετύχει δύο καταπληκτικά τέρματα. Το πρώτο το πέτυχε ο Λεβαντόφσκι, ο οποίος πήρε μια εντυπωσιακή μπαλιά από τον Κομάν, αφού πρώτα ο Γάλλος εξτρέμ χόρεψε τον Γκριμάλντο. Το 2ο τέρμα το πέτυχε ο Γκνάμπρι με ασίστ του Λεβαντόφσκι, με ένα εντυπωσιακό τακουνάκι.

Ο Ντιμπάλα έβαλε από νωρίς μπροστά στο σκορ την Γιουβέντους, καθώς σκόραρε ένα εντυπωσιακό τέρμα στο 11ο λεπτό με ένα πολύ όμορφο σκαστό σουτ, νικώντας τον Κρίτσιουκ. Η Ζενίτ ισοφάρισε στο 26ο λεπτό της αναμέτρησης με αυτογκόλ του Μπονούτσι.

Με τη πλάτη στον τοίχο βρέθηκε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο παιχνίδι με την Αταλάντα στην Ιταλία, καθώς βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 12ο λεπτό με γκολ του Ίλισιτς. Την λύση και την ισοφάριση έδωσε στο 45+1’ ο συνήθης ύποπτος Κριστιάνο Ρονάλντο. Γκρίνγουντ, Μπρούνο Φερνάντες και Κριστιάνο, έκρυψαν την μπάλα, με τον τελευταίο να την εμφανίζει στα δίχτυα της Αταλάντα έπειτα από ασίστ του Φερνάντες.