Γκολ και θέαμα από τα γήπεδα ποδοσφαίρου (video)

Τετάρτη, 3 Ιανουαρίου 2024 - 22:45

H Μίλαν προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας με 4-1 επί της Κάλιαρι, ενώ η Βαλένθια πήρε σπουδαία νίκη στην Ισπανία με 3-1 επί της Βιγιαρεάλ.

Στο Σαν Σίρο, στο 29ο λεπτό ο Γιόβιτς άνοιξε το δρόμο για την πρόκριση της Μίλαν στα προημιτελικά του κυπέλλου Ιταλίας απέναντι στην Κάλιαρι.

Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Σέρβος επιθετικός πέτυχε και δεύτερο γκολ για τους ροσονέρι.

Ο Τραορέ στο 50΄ έγραψε το 3-0. Η Κάλιαρι στο 87΄ μείωσε σε 3-1 με τον Πάουλο Αζί, όμως στις καθυστερήσεις η Μίλαν σκόραρε για τέταρτη φορά, με τον Ράφα Λεάο να σφραγίζει με θριαμβευτικό τρόπο την πρόκριση στους 8 του κυπέλλου.

Στην Ισπανία, η Βαλένθια πήρε προβάδισμα απέναντι στην Βιγιαρεάλ μόλις στο 4ο λεπτό με γκολ του Γιάρεμτσουκ.

Τη σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε ο Πεπέλου, που ευστόχησε δυο φορές από το σημείο του πέναλτι.

Αρχικά στο 27ο λεπτό και στη συνέχεια στο 57ο, ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 3-0. Στο 73΄ο Μορένο βρήκε δίχτυα για την Βιγιαρεάλ, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.