Του το γύρισε η ΤΣΣΚΑ

Παρασκευή, 22 Οκτωβρίου 2021 - 20:43

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας μπήκε πιο δυνατά και έτρεξε σερί 8-0 που μαζί με το καλάθι στο τέλος της πρώτης περιόδου έγινε 10-0 και προηγήθηκε 28-25 με το τρίποντο του Χάκετ. Ο Ολυμπιακός σκόραρε μετά από 4 λεπτά στο δεύτερο δεκάλεπτο με τον ΜακΚίσικ, με τον Σβεντ να σκοράρει το πρώτο του τρίποντο στο ματς, από τα 8 μέτρα, για το 31-29.

Ο Πρίντεζης μείωσε με υπέροχη ενέργεια σε 31-29 και ισοφάρισε σε 31-31, όπως και ο Μάρτιν με τις 2/2 βολές για το 33-33.

Ακολούθησαν νέα λάθη και η ΤΣΣΚΑ με 7-0 σερί έφτασε στο 40-33 με 5 πόντους του Κλάιμπερν και 2 του Λούντμπεργκ. Ο Μάρτιν μείωσε σε 40-35, αλλά ο Κλάιμπερν με νέο γκολ-φάουλ (43-35) και ο Λούντμπεργκ με τρίποντο έφτασαν τη διαφορά στους 9 για την ΤΣΣΚΑ (46-37). Είχε μεσολαβήσει το πρώτο καλάθι του Σλούκα στον αγώνα. Το ημίχρονο τελείωσε με τον Ολυμπιακό στο -10, μιας και ο Μάρτιν έβαλε μία βολή και ο Λούντμπεργκ ευστόχησε στο τέλος αφού πρώτα πέρασε τον Βεζένκοβ.