Μπροστά ο Θρύλος, «άνοιξε» το παιχνίδι!

Παρασκευή, 4 Νοεμβρίου 2022 - 21:20

Το παιχνίδι είχε πολύ καλό ρυθμό στην πρώτη περίοδο, με τον Ολυμπιακό να ελέγχει τον αγώνα και να μπαίνει δυνατά. Ο Φαλ ήταν εκείνος που πέτυχε τους πρώτους πόντους στο παιχνίδι, με τον Τζέιμς να κάνει το 2-3 με τρίποντο.

Όμως, ο Ολυμπιακός έτρεξε ένα 8-0 σερί για το 10-3 με το κάρφωμα του Φαλ από την ασίστ του Βεζένκοβ. Μάλιστα, ο φόργουορντ του Ολυμπιακού έκανε πολύ καλή εκκίνηση στο ματς, φτάνοντας στους 10 πόντους με 2/2 τρίποντα και 3 ασίστ. Μεσολάβησε ένα ρεσιτάλ επίθεσης από τον Ολυμπιακό με φοβερές συνεργασίες και ωραία κυκόφοροία της μπάλας.

Την ίδια ώρα, η Βαλένθια έμενε κοντά από τα 6.75, μιας και με το τρίποντο του Πρέπελιτς για το 20-17 ήταν το 5ο σε 6 προσπάθειες.

Ο Βεζένκοβ απάντησε με τον ίδιο τρόπο για το 23-17 και έφτασε τους 8 πόντους, ενώ ο ίδιος με λέι απ έκανε το 26-17 (είχε μεσολαβήσει μία βολή του Μπλακ). Το δεκάλεπτο έκλεισε στο 28-22 από το καλάθι του Ουόκαπ, ενώ στην τελευταία επίθεση ο Ολυμπιακός έκανε λάθος πάσα και ο Ραντεμπό έκλεψε και σκόραρε.

Οι μάχες του Ολυμπιακού σε Ελλάδα και Ευρώπη με live streaming 21+ και ενισχυμένες αποδόσεις | Ρυθμιστής: ΕΕΕΠ | Κίνδυνος Εθισμού & Απώλειας Περιουσίας | ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | Παίξε Υπεύθυνα.