Το ρεπορτάζ του Mega για Θρύλο και κορυφαίο Λαρεντζάκη (video)

Τετάρτη, 23 Νοεμβρίου 2022 - 13:29

Στην Euroleague ο Ολυμπιακός είχε κακό φινάλε στο ματς με τη Μακάμπι, χάνοντας προβάδισμα 10 πόντων και γνωρίζοντας την ήττα τελικά με 90-84. Απόψε ο Παναθηναϊκός υποδέχεται στο ΟΑΚΑ τη Βίρτους.

Ο Ολυμπιακός στο Τελ Αβίβ δεν πήρε το αποτέλεσμα που ήθελε.

Οι Ερυθρόλευκοι κατέρρευσαν στην 4η περίοδο από την παθιασμένη Μακάμπι και με 90-84 οδηγήθηκαν στην 1η τους εκτός έδρας ήττα. Η έλλειψη συγκέντρωσης, τα λάθη στην άμυνα και τα άστοχα σουτ συνέθεσαν το εφιαλτικό τελευταίο 10λεπτο των Πειραιωτών, με την Ισραηλινή ομάδα να ανατρέπει το σκηνικό και να φτάνει σε μία μεγάλη νίκη.

Ο Γιαννούλης Λαρεντζάκης ήταν ο κορυφαίος για τον Ολυμπιακό, όχι μόνο επειδή έκανε ρεκόρ καριέρας στο σκοράρισμα με 21 πόντους, αλλά και γιατί ήταν ο μόνος που προσπάθησε μέχρι τέλους να επαναφέρει την ομάδα του σε θέση ισχύος. Ο Βεζένκοφ τελείωσε το ματς με 17 πόντους ενώ ο Σλούκας με 15.

Ο Ολυμπιακός θέλοντας να παραμείνει στους στόχους του, την Πέμπτη θα κυνηγήσει την 7η νίκη του στην Euroleague υποδεχόμενος την Άλμπα.

Πηγή: megatv.com