Εσπερίδες - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 50-117 (Τελικό)

Δευτέρα, 22 Απριλίου 2019 - 14:46

Αγωνιστικών υποχρεώσεων συνέχεια για την γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Ολυμπιακού. Οι «ερυθρόλευκες» αντιμετωπίζουν τη Μεγάλη Δευτέρα τις Εσπερίδες στην Καλλιθέα στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Γιώργου Παντελάκη θέλει να τελειώσει όπως ξεκίνησε το φετινό πρωτάθλημα. Δηλαδή με νίκη. Η οποία θα είναι η 110η σερί σε όλες τις διοργανώσεις και 96η για το πρωτάθλημα της Α1.

Η διακύμανση της αναμέτρησης:

Τα δεκάλεπτα:

1ο δεκάλεπτο:

Ο Ολυμπιακός ξεκινά την αναμέτρηση με τις Νικολοπούλου, Τόμας, Σταμάτη, Σπυριδοπούλου και Τίκβιτς.

9-14: Ο Ολυμπιακός έχει μπει καλά στο ματς με τις Τόμας και Τίκβιτς να έχουν μέχρι στιγμής από 8 και 6 πόντους αντίστοιχα.

20-36: Μπροστά με δεκαέξι πόντους οι «ερυθρόλευκες» με το τέλος της πρώτης περιόδου.

2ο δεκάλεπτο:

25-57: Ασταμάτητη η ομάδα του Γιώργου Παντελάκη έχει «καθαρίσει» το ματς από το πρώτο κιόλας ημίχρονο.

28-68: Σαράντα οι πόντοι της διαφορές με το τέλος του ημιχρόνου, με την Τόμας να έχει φτάσει ήδη τους 20 πόντους.

3ο δεκάλεπτο:

39-86: Κοντά στην κατοστάρα από την τρίτη κιόλας περίοδο ο Ολυμπιακός, ο οποίος είναι φανταστικός επιθετικά.

39-92: Ασταμάτητη η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Θρύλου σε ένα ακόμα ματς.

4ο δεκάλεπτο:

50-117: 67 οι πόντοι της διαφοράς με το τέλος του ματς.

Το κίνητρο του 110-0!

Φινάλε στην κανονική περίοδο το μεσημέρι (22/4, 15:00) για τη γυναικεία ομάδα του Ολυμπιακού, κόντρα στις Εσπερίδες στην Καλλιθέα.