Τα λάθη στοιχίζουν...

Παρασκευή, 15 Φεβρουαρίου 2019 - 08:51

Το 2-2 σίγουρα δεν είναι ένα καλό αποτέλεσμα, αλλά δεν είναι και καταστροφικό. Ναι μεν η Ντιναμό μετά από την ισοπαλία αυτή έχει ένα σημαντικό πλεονέκτημα στη «μάχη» της πρόκρισης, αλλά δεν έχει τελειώσει τίποτα ακόμα.

Στις 21 Φεβρουαρίου υπάρχει η ρεβάνς στο Κίεβο. Όπως είχε τονίσει από την παραμονή του ματς στο «Γ. Καραϊσκάκης» ο Πέδρο Μαρτίνς, η πρόκριση θα κριθεί σε δύο 90λεπτα, στα δύο ματς. Κι αυτό είναι η ουσία, η αλήθεια.

Οι «ερυθρόλευκοι» οφείλουν να περιορίσουν τα λάθη που έκαναν. Τις στιγμές αδράνειας. Αυτές στοίχισαν πολύ. Το πρώτο γκολ των Ουκρανών, στην πρώτη του οργανωμένη επίθεση. Το δεύτερο στο τελευταίο λεπτό.

Αυτά πρέπει να προσέξουν οι παίκτες του Ολυμπιακού, στη ρεβάνς του Κιέβου. Να μην κάνουν τα λάθη που στοιχίζουν και τα «πλήρωσαν» ακριβά. Διότι οι Ουκρανοί έδειξαν πώς αμυντικά έχουν... θέματα κι εκεί πρέπει να «χτυπήσει» ξανά ο Ολυμπιακός.

Οδηγός το πρώτο ημίχρονο!

Ο Ολυμπιακός έφερε το ματς στα μέτρα του, στα πρώτα 45 λεπτά. Έτσι πρέπει να αγωνιστεί και στη ρεβάνς του Κιέβου.

Ακούραστος και πολύτιμος...

Ο Γκιλιέρμε έδωσε πολλές «μάχες» στον άξονα, δίνοντας τον καλύτερό του εαυτό σε ένα ακόμα ματς του Ολυμπιακού.