Οδηγός το πρώτο ημίχρονο!

Παρασκευή, 15 Φεβρουαρίου 2019 - 09:10

Ο Ολυμπιακός στο πρώτο ημίχρονο έκανε αρκετά καλό ματς. Ήταν το διάστημα που είχε το προβάδισμα, αλλά κυρίως είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης. Με πέντε τελικές, δύο γκολ, ένα δοκάρι και μια μεστή εμφάνιση.

Αυτό το κομμάτι πρέπει να εμφανίσουν οι «ερυθρόλευκοι» και στο Κίεβο. Διότι είναι το διάστημα που έκαναν σωστά τα περισσότερα από αυτά που είχαν σχεδιάσει. Από τη στιγμή, δε, που το ημίχρονο βρήκε τον Ολυμπιακό μπροστά με 2-1 στο σκορ, αυτό πρέπει να αποτελέσει οδηγό για τη ρεβάνς.

Να κάνουν οι παίκτες του Ολυμπιακού σωστά όλα αυτά τα μικρά πράγματα, τα οποία όλα μαζί φέρνουν το θετικό αποτέλεσμα. Οι μικρές λεπτομέρειες που εν τέλει κάνουν τη διαφορά και παίζουν καθοριστικό ρόλο.

Ακούραστος και πολύτιμος...

Ο Γκιλιέρμε έδωσε πολλές «μάχες» στον άξονα, δίνοντας τον καλύτερό του εαυτό σε ένα ακόμα ματς του Ολυμπιακού.

Δεν είχε απάντηση...

Ο τρόπος παιχνιδιού της Ντιναμό αποσυντόνισε τον Ολυμπιακό. Σχεδόν 200 πάσες παραπάνω είχαν οι Ουκρανοί.

Τα λάθη στοιχίζουν...

Οι «ερυθρόλευκοι» πρέπει να είναι πιο προσεκτικοί στο δεύτερο ματς, ειδικά σε ό,τι αφορά την ανασταλτική τους λειτουργία.