Live ενημέρωση: Ολυμπιακός Β’-Athens Kallithea 5-4 (Τελικό)

Σάββατο, 29 Απριλίου 2023 - 14:29

Ο Ολυμπιακός Β’ επιστρέφει στη δράση και δη στο πρωτάθλημα της Super League 2. Εκεί όπου για την 22η αγωνιστική, υποδέχεται στο Ρέντη την Athens Kallithea, με στόχο να δώσει συνέχεια στο θετικό σερί του, όπου μετράει νίκες και καλές εμφανίσεις.

Οι μάχες του Ολυμπιακού σε Ελλάδα και Ευρώπη με live streaming 21+ και ενισχυμένες αποδόσεις | Ρυθμιστής: ΕΕΕΠ | Κίνδυνος Εθισμού & Απώλειας Περιουσίας | ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | Παίξε Υπεύθυνα.

Σας μεταφέρουμε εικόνα από το Ρέντη, όπου ο Ολυμπιακός Β’ παίζει τον σημερινό του αγώνα πρωταθλήματος.

** Το κείμενο ανανεώνεται αυτομάτως, ανά τακτά χρονικά διαστήματα και οι νεότερες ειδήσεις προστίθενται στο τέλος του άρθρου.

Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο αντιπάλων:

1' Έναρξη στο ματς!

5’ Κεφαλιά του Λουκίνα, μετά από κόρνερ, έδιωξε ο Στουρνάρας!

8’ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! Κάθετη του Πινακά στον Μαρίνο, εκείνος έκανε το γύρισμα από αριστερά και ο Μπα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

13’ ΓΚΟΟΟΟΟΛ! Και δεύτερο γκολ ο Ολυμπιακός Β’! Γύρισμα του Λιάτσου από αριστερά, πλασέ του Αλγκασίμ Μπα και 2-0 η ομάδα του Ιμπαγάσα.

45’+ Μειώνει ο Λουκίνας σε 2-1, για την Athens Kallithea. Μπαίνουν ξανά στο ματς οι φιλοξενούμενοι.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Ανοικτό το ματς, παρά τα δύο γρήγορα γκολ του Ολυμπιακού Β'.

46' Ο Κωστή παίρνει τη θέση του Πινακά.

46' Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 2-1 το σκορ από το πρώτο μέρος...

56’ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! 3-1 ο Ολυμπιακός Β’ με τον Μπα, ο οποίος σε τετ-α-τετ σκοράρει και πετυχαίνε χατ τρικ!

61’ Κεραμίδας και Κατσουλίδης, αντί Νίκολιτς και Χρυσόπουλου.

66’ Σαπουντζής, αντί Μπα, για τον Ολυμπιακό Β’.

68’ Μειώνει εκ νέου η Athens Kallithea, με τον Λουκίνα, ο οποίος σε τετ-α-τετ με τον Στουρνάρα δεν αστοχεί και κάνει το 3-2.

70’ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Καταιγισμός! Ο Κωστή, ο οποίος πέρασε στο ματς ως αλλαγή στο ημίχρονο, βγαίνει τετ-α-τετ και σκοράρει, για το 4-2!

75’ Κι άλλο! Ο Μαρίνος παίρνει την ασίστ από τον Κωστή και αυξάνει ακόμη περισσότερο τον δείκτη του σκορ, για τον Ολυμπιακό Β’!

83’ Έχει «απάντηση» η Athens Kallithea, μειώνοντας σε 5-3 με κεφαλιά του Ιωαννίδη…

90'+4' Η Athenk Kallitthea έχει μια τελευταία απειλή, πριν τη λήξη, μειώνοντας σε 5-4 με σκόρερ ξανά τον Λουκίνα!

90'+ Τέλος στο ματς! Μεγάλη νίκη για τον Ολυμπιακό Β' σε ένα ματς που θύμισε... Αγγλία!