Μπροστά με 3-1 ο Θρύλος!

Τρίτη, 30 Νοεμβρίου 2021 - 19:42

Ο Ολυμπιακός μπήκε καλά στο δεύτερο οκτάλεπτο. Και βρήκε γκολ με τη συμπλήρωση ενός λεπτού! Στο 7:01’’, για την ακρίβεια, ο Φουντούλης βρήκε ωραία τον Μουρίκη και εκείνος από κοντά έκανε το 2-0 για τον Θρύλο.

Η Μπαρτσελονέτα μείωσε με τον Παβιγιάρ στο 6:34’’ για το 2-1 σκορ που έμεινε για κάτι παραπάνω από πέντε λεπτά.

Οι άμυνες παρέμειναν και πάλι στο επίκεντρο, την ώρα που ο Ολυμπιακός είχε ορισμένες επιθέσεις που δεν τις εκτέλεσε καλά, φάσεις που θα μπορούσε να είχε αυξήσει το προβάδισμά του.

Ο Θρύλος έφτασε στο 3-1 στα 33’’ από το τέλος του β’ οκταλέπτου με πέναλτι του Φουντούλη που έφτασε τα 12 γκολ στο φετινό Champions League! Πέναλτι που κέρδισε ο Μουρίκης.

Οι «ερυθρόλευκοι» του Θοδωρή Βλάχου έβγαλαν φανταστική άμυνα και έκλεψαν, ο Φιλίποβιτς δεν βρήκε στόχο στο μακρινό σουτ και κάπως έτσι, με τον Ολυμπιακό μπροστά με 3-1, τελείωσε το δεύτερο οκτάλεπτο.