Πατητή στον Πελάτη!

Τετάρτη, 18 Μαΐου 2011 - 04:25

Ο ΠΑΟ φιλοξενεί τον ισόβιο πρωταθλητή Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ (19:30, Live στο gavros.gr) σε ένα ματς φυσικά που ξέρουμε από πριν την έκβαση του.

Στο κλειστό κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ ο Θρύλος θα κάνει το 2-0 που θα του εξασφαλίσει την 14η συνεχόμενη συμμετοχή στους τελικούς του θεσμού.

Στο πρώτο ματς ο Ολυμπιακό έπειτα από ένα νωθρό ξεκίνημα (για λίγα λεπτά βέβαια) έβαλε μπρος τις μηχανές και επικράτησε εύκολα με 10-5 στο Πέτρος Καπαγέρωφ. Στην κανονική περίοδο, ο Θρύλος είχε επικρατήσει με 9-5. Την αναμέτρηση θα διευθύνουν οι κκ. Σταυρίδης και Κουρέτας, ενώ δε θα υπάρχει τηλεοπτική κάλυψη.

Ό άλλος αγώνας που θα βγάλει τον αντίπαλο του Ολυμπιακού στους τελικούς θα γίνει την Τετάρτη μεταξύ του Πανιωνίου και την Βουλιαγμένης με τον ΝΟΒ να προηγείται με 1-0.

Η συνήθεια που έγινε λατρεία! Νέα φάπα στον πελάτη στο πόλο (12-7) και ο Θρύλος στον τελικό της Α1 Ανδρών.