Σε τρία λεπτά… τελείωσε την Κούλα (vid)

Τετάρτη, 5 Οκτωβρίου 2016 - 08:53

Σαν σήμερα, το 2008, ο Ολυμπιακός υποδέχθηκε την ΑΕΚ στο «Γ. Καραϊσκάκης» για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League και με ένα «καυτό» τρίλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο, επικράτησε με το καθαρό σκορ 2-0.

Οι «κιτρινόμαυροι» κρατούσαν ανέπαφη της εστία τους μέχρι το 63ο λεπτό, όταν δηλαδή ο Ντάρκο Κοβάσεβιτς νίκησε με υπέροχο πλασέ τον Σάχα και ενώ είχε περάσει μερικά δευτερόλεπτα νωρίτερα στον αγωνιστικό χώρο.

Στο 66’ ήταν η σειρά του έτερου επιθετικού του Θρύλου, Ντιόγκο, να σκοράρει και το έκανε με κοντινή προβολή έπειτα από καταπληκτική σέντρα του Ντιντιέ Ντομί από τα αριστερά.

Οι δύο σκόρερ και ο Γκαλέτι είχαν πετύχει ήδη από 3 γκολ ο καθένας και ενώ βρισκόμασταν μόλις στην 5η αγωνιστική.

Άλλη μία ήττα για την Κούλα μέσα στον Ναό που έχει μάθει να… προσκυνά.

Με... ρουκέτα του Χολέμπας (vid)

Σαν σήμερα το 2012 ο Ολυμπιακός έκανε το έξι στα έξι, νικώντας με 1-0 τον Αστέρα Τρίπολης στον Ναό με φάουλ του Χολέμπας.

Περίπατο στην Τούμπα (vid)

Ένας χρόνος συμπληρώνεται σήμερα από τη νίκη του Ολυμπιακού στη Θεσσαλονίκη επί του ΠΑΟK με 2-0 για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Ελλάδος, με τον πανηγυρισμό του Ιντέγε να μένει αξέχαστος.