Τεσσάρα στην ΑΕΚ!

Δευτέρα, 15 Απριλίου 2019 - 07:42

Μία ακόμη μεγάλη και εμφατική νίκη με 4-0 κόντρα στην ΑΕΚ πανηγύρισε ο Ολυμπιακός σαν σήμερα το 1974 για την 27η αγωνιστική του τότε πρωταθλήματος.

Οι «ερυθρόλευκοι» δεν ξεκίνησαν όπως θα ήθελαν το ματς, ωστόσο, με ένα μαγικό δεύτερο 45λεπτο κατάφεραν να «καθαρίσουν» για ακόμη μία φορά τους «κιτρινόμαυρους».

Το σκορ της αναμέτρησης άνοιξε στο 48’ ο Δεληκάρης, ενώ στο 73’ ο Σταυρόπουλος έκανε το 2-0.

Δύο λεπτά αργότερα, στο 75’, ο Τριαντάφυλλος «έγραψε» το 3-0 ενώ στο 78’ ο ίδιος παίκτης σκόραρε για το 4-0, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Τριάρα τίτλου... (vid)

Ο Ολυμπιακός σαν σήμερα το 2002 είχε επικρατήσει με 3-1 της Παναχαϊκής, κάνοντας σημαντικό βήμα για την κατάκτηση του τίτλου.

Τεσσάρα στον… αιώνιο πελάτη! (vid)

Σαν σήμερα το 1983, ο Ολυμπιακός επικράτησε με 4-0 στην παράταση (1-0 κανονική διάρκεια του αγώνα) του Παναθηναϊκού και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου...