Μια ακόμα πρωτιά για την Αραούζου

Σάββατο, 25 Μαΐου 2019 - 23:51

Σε εξαιρετική κατάσταση έδειξε ότι βρίσκεται η Κέλυ Αραούζου. Η κολυμβήτρια του Νίκου Γέμελου και του Ολυμπιακού πήρε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στο διεθνές μίτινγκ της Γλασκόβης.

Η Αραούζου ήταν εντυπωσιακή στα 800μ. ελεύθερο και με χρόνο 8:56.36 πήρε την πρώτη θέση. Να θυμίσουμε ότι η «ερυθρόλευκη» κολυμβήτρια είναι η μεγάλη ελπίδα της Ελλάδας για διάκριση στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα της Κορέας στην Μαραθώνια κολύμβηση.

Άνετη νίκη για Τσιτσιπά!

Ο Έλληνας πρωταθλητής επικράτησε εύκολα με 3-0 σετ του Μαξιμίλαν Μάρτερερ και πέρασε στον δεύτερο γύρο του Ρολάντ Γκαρός.