Κηφισιά - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3-1 (Τελικό)

Πέμπτη, 14 Μαρτίου 2019 - 18:52

Η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού αντιμετωπίζει στις 19:00 την Κηφισιά στο Ζηρίνειο για την 20ηαγωνιστική του πρωταθλήματος. Live ενημέρωση στο gavros.gr.

Τα σετ: Κηφισιά - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3-1 (25-22, 26-24, 12-25, 25-22)

1ο σετ: Στιβαχτής, Πετρέας, Κουμεντάκης, Σμαραγδής, Ζουπάνης, Αλεξίεφ και λίμπερο ο Στεφάνου για τον Ολυμπιακό

Χαντ, Λάανε, Γκούζντα, Νικολάκης, Ρουμελιωτάκης και Λόπαρ για την Κηφισιά.

8-5: Λάθος σερβίς του Κουμεντάκη και η Κηφισιά είναι μπροστά με τρεις.

16-12: Η Κηφισιά διατηρεί το προβάδισμα στο πρώτο σετ.

21-18: Με καρφί του Χαντ οι γηπεδούχοι παραμένουν μπροστά στο πρώτο σετ.

25-22: Με καρφί του Χαντ η Κηφισιά παίρνει το πρώτο σετ και κάνει το 1-0 στο ματς.

Χαντ και Ρουμελιωτάκης έχουν κάνει τη ζημιά προς το παρών για τον Ολυμπιακό έχοντας 8 και 7 πόντους αντίστοιχα.

2ο σετ:

5-8: Άστοχο καρφί του Ρεκ και προβάδισμα τριών πόντων για τον Ολυμπιακό στην αρχή του δευτέρου σετ.

16-13: Ο Λάανε φέρνει «τούμπα» το ματς και η Κηφισιά είναι ξανά μπροστά στο σκορ.

21-10: Οι γηπεδούχοι είναι τέσσερις πόντους μακριά από την κατάκτηση και του δεύτερου σετ.

26-24: Με καρφί του Χαντ η Κηφισιά κάνει το 2-0 στο ματς.

Ο Χαντ έχει βάλει πολύ δύσκολα στους «ερυθρόλευκους» έχοντας μέχρι τώρα 17 πόντους στο ματς.

3ο σετ:

2-8: Ο Ολυμπιακός έχει μπει με το πόδι στο... γκάζι στο τρίτο σετ.

8-16: Η διαφορά φτάνει στους οκτώ για τους «ερυθρόλευκους» που είναι αποφασισμένοι να κατακτήσουν το τρίτο σετ.

9-21: Με γοργά βήματα ο Θρύλος είναι τέσσερις πόντους μακριά από το πρώτο του σετ στο ματς.

12-25: Με μπλοκ του Σμιτ ο Ολυμπιακός παίρνει το τρίτο σετ και κάνει το 2-1.

4ο σετ:

8-7: Οι δύο ομάδες πηγαίνουν πόντο-πόντο με την έναρξη του τέταρτου σετ.

16-14: Ο Λάανε δίνει προβάδισμα δύο πόντων στην Κηφισιά.

21-17: Καρφί του Ρουμελιωτάκη πηγαίνει τη διαφορά στο +4 σε ένα κρίσιμο σημείο του σετ.

25-22: Ο Χαντ με καρφί δίνει το σετ και τη νίκη στην Κηφισιά με 3-1.

«Πλήρωσε» την κακή υποδοχή…

Ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να κερδίσει στο Ζηρίνειο την Κηφισιά, χάνοντας με 3-1 σετ για την 20η αγωνιστική της Volleyleague.