Αποβλήθηκε ο Μιραλάς!

Σάββατο, 19 Σεπτεμβρίου 2015 - 23:44

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ

Όσκαρ ατυχίας κυνηγάει φέτος τον Κέβιν Μιραλάς! Ο διεθνής Βέλγος φορ της Έβερτον πάνω που επέστρεψε στους αγωνιστικούς χώρους από τον ποολύ σοβαρό του τραυματισμό, αντίκρισε την κόκκινη κάρτα στην αποψινή εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Σουόνσι, η οποία έληξε ισόπαλη χωρίς τέρματα.

Συγκεκριμένα, ο 27χρονος πρώην άσος του Ολυμπιακού πέρασε στο 90ό λεπτο αλλαγή, στη θέση του Ρος Μπάρκλει, σηματοδοτώντας την επιστροφή του στην ενεργό δράση, έπειτα τον σοβαρό του τραθυματισμόπου είχε υποστεί στο ματς της πρεμιέρας της Super League απέναντι στη Γουότφορντ (2-2).

Στην πρώτη του επαφή με την μπάλα ωστόσο, στο 93ο λεπτό, δεν έκανε καλο κοντρόλ και στη ν προσπάθεια να επανακτήσει την κατοχή της, πήγε με τις τάπες και κλώτσησε αντίπαλο, μεάμεση συνέπεια να αποβληθείκαι να αφήσει τα «ζαχαρωτά» με δέκα στονελάχιστο χρόνο που απέμενε