Μίλαν - Γιουβέντους Live ενημέρωση

Κυριακή, 11 Νοεμβρίου 2018 - 21:30

Πολύ μεγάλο ματς για την Μίλαν, την αντίπαλο του Ολυμπιακού στη φάση των ομίλων του Europa League. Οι «ροσονέρι» την Κυριακή το βράδυ (11/11, 21:30) αντιμετωπίζουν την Γιουβέντους στο «Σαν Σίρο» σε ένα ματς που θα έχει τεράστιο ενδιαφέρον.

Μίλαν - Γιουβέντους (21:30)

1': Σέντρα στο ματς

8': 0-1: Γκολ για την Γιουβέντους με τον Μάντζουκιτς. Ο Σάντρο έκανε την σέντρα με τον Κροάτη να πιάνει την κεφαλιά και να ανοίγει το σκορ στο «Σαν Σίρο».

20': Η Μίλαν έχει ανεβάσει πολύ την απόδοσή της και πιέζει ασφυκτικά την εστία του Σέζνι προκειμένου να ισοφαρίσει.

26': Σέντρα του Ρονάλντο, ο Μάντζουκιτς έπιασε την κεφαλιά, αλλά μπλόκαρε ο Ντοναρούμα.

35': Κίτρινη κάρτα στον Ντιμπάλα.

40': Πέναλτι για την Μίλαν. Ο Ιγκουαϊν έκανε το σουτ, η μπάλα βρήκε σε χέρι αμυντικού και ο ρέφερι με τη χρήση του VAR έδωσε την παράβαση.

Στο δοκάρι του πέναλτι του Ιγκουαΐν, έχει βρει λίγο την μπάλα ο Σέζνι

45'+2: Ημίχρονο στο ματς.

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

57': Δοκάρι για την Γιουβέντους με τον Ντιμπάλα, μετά από καλή εκτέλεση φάουλ.

60': Κίτρινη στον Μπακαγιόκο για μαρκάρισμα στον Ντιμπάλα που έκανε ωραίο σλάλομ.

62': Αλλαγή για τη Μίλαν. Ο Κουτρόνε περνάει στη θέση του Καστιγέχο.

74': Αλλαγή για την Γιουβέντους. Μέσα ο Κεντίρα, έξω ο Πιάνιτς.

75': Διπλή αλλαγή για τη Μίλαν. Μπορίνι και Λασάλτ μέσα, έξω οι Αμπάτε και Τσαλχάνογλου.

79': Αλλαγή για τη Γιουβέντους. Μέσα ο Ντάγκλας Κόστα, έξω ο Ντιμπάλα.

81': 0-2 Για την Γιουβέντους με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να «καθαρίζει» το ματς.

84': Κόκκινη κάρτα στον Ιγκουαΐν και πλέον τα πράγματα γίνονται δύσκολα για τους «ροσονέρι».

Τέλος στο ματς. Η Γιουβέντους πήρε μια εύκολη νίκη στην έδρα της Μίλαν με 2-0 χάρη στα τέρματα των Μάντζουκιτς και Κριστιάνο Ρονάλντο.

Μίλαν: Ντοναρούμα, Αμπάτε, Ζαπάτα, Ρομανιόλι, Ροντρίγκες, Σούσο, Κεσί, Μπακαγιόκο, Τσαλχάνογλου, Καστιγέχο (62' Κουτρόνε), Ιγκουαϊν

Γιουβέντους: Σέζνι, Σάντρο, Κιελίνι, Μπενατιά, Κανσέλο, Ματουϊντί, Πιάνιτς, Μπετανκούρ, Ντιμπάλα, Μάντζουκιτς, Ρονάλντο

*Η σελίδα δεν ανανεώνεται αυτόματα

Οι «ροσονέρι» έχοντας σε πολύ κακό βράδυ τον Ιγκουαΐν ο οποίος έχασε πέναλτι και αποβλήθηκε, ηττήθηκαν με 2-0 στο «Σαν Σίρο» από την Γιουβέντους.

Σούπερ Μπέτις στη Βαρκελώνη (vid)

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού ήταν ιδιαίτερα αποτελεσματική, είχε τον Λόπεθ σε μεγάλη ημέρα και νίκησε 4-3 στην Μπαρτσελόνα στο «Καμπ Νου».