Κάθε φορά τα ίδια. Κάθε φορά… κασέτα. Και κάθε φορά ΤΡΩΝΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥΣ. Τρώνε τα μούτρα τους… Τους εκθέτει ΚΑΙ ο Ολυμπιακός. ΚΑΙ ο Άρης. ΚΑΙ το ίδιο το ποδόσφαιρο, συνολικά. Όπως εκτέθηκαν και χθες. Που είχαν το θράσος να λένε/γράφουν για «φιλικά» και άλλες τέτοιες γελοιότητες και γραφικότητες…
Αναρωτιόμαστε: Συγγνώμη θα ζητήσουν οι βόθροι;
Για την… ατμόσφαιρα που δημιουργούν κάθε φορά πριν από τα ματς Ολυμπιακού-Άρη;
Για την προπαγάνδα που κάνουν διαρκώς εις βάρος του δυνάστη τους;
Για το σανό που πουλάνε σε εκείνους τους λίγους που έχουν μείνει και τους πιστεύουν…;
Για τα παραμύθια που τους πληρώνουν τα αφεντικά τους να γράφουν και να πασάρουν στο φίλαθλο κοινό της χώρας…
Να μας λέει αυτά… ξέρει. Και να μη μας λέει για τα αίσχη που συντελούνται από εκείνους στους οποίους βάζει πλάτη και στηρίζει! Είτε γιατί… πληρώνουν, είτε για πόλεμο στον Ολυμπιακό.