Αυτή είναι η διαφορά μας!

Κυριακή, 22 Νοεμβρίου 2020 - 01:43

Ντέρμπι με δύο... νικητές; Κι όμως στον Παναθηναϊκό, πανηγυρίζουν... Η διαφορά μας λοιπόν είναι τεράστια. Ο Ολυμπιακός να έχει κερδίσει ένα ντέρμπι και να είναι προβληματισμένος για την εικόνα του στο δεύτερο ημίχρονο και ο ΠΑΟ να είναι χαρούμενος που κατάφερε να πιέσει τον αντίπαλο του για 30 λεπτά.

Αυτό από μόνο του τα λέει όλα!

Θα τρελαθούμε τελείως! Αλλά όπως είπαμε και θα ξαναπούμε, η διαφορά μας είναι τεράστια. Οικονομική, αγωνιστική και γενικότερα για να τελειώνει και αυτό το παραμύθι, ποτέ δεν θα γίνετε σαν εμάς. Το να πανηγυρίζει μία ομάδα που απλά έχασε με 1-0 δείχνει πέρα από σύνδρομο κατωτερότητας δείχνει και αφόρητο κόμπλεξ.

Εμείς ποτέ δεν πανηγυρίσαμε με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό ούτε καν ισοπαλία. Θυμηθείτε το παιχνίδι που είχε λήξει 1-1 πριν από δύο χρόνια, στο γκολ της ισοφάρισης όλοι έτρεχαν να πάνε στη σέντρα για να κερδίσουν τον αγώνα. Ποτέ δεν θα είμαστε ικανοποιημένοι αν κερδίσουμε έναν αγώνα με τον Παναθηναϊκό.

Αυτή δεν είναι απλά η διαφορά μας, είναι η πραγματικότητα!