«Λύγισε» στα πέναλτι και έμεινε εκτός Euro η Εθνική... (video)

Τρίτη, 26 Μαρτίου 2024 - 21:46

Κρίμα κι άδικο για την Εθνική μας Ομάδα, η οποία αποκλείστηκε από τα τελικά του Euro 2024 μετά από ένα ματς θρίλερ στη Γεωργία. Οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0 στην κανονική διάρκεια και στην παράταση σε ένα ματς χωρίς πολλές κλασικές ευκαιρίες, όμως οι Γεωργιανοί αποδείχθηκαν πιο ψύχραιμοι στη διαδικασία των πέναλτι, νίκησαν με 4-2 και πήραν ιστορική πρόκριση για τη Γερμανία. Οι Μπακασέτας και Γιακουμάκης αστόχησαν στη ρώσικη ρουλέτα για το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα.

Η ομάδα του Πογέτ στάθηκε άτυχη στην παράταση καθώς ήταν ανώτερη είχε κλασικές φάσεις για να σκοράρει ένα γκολ που θα της έδινε τη νίκη με μεγαλύτερη όλων το δοκάρι του Μαυροπάνου.