ΠΑΟΚ: Γκέλαρε στην... παράταση με τη Λαμία (video)

Τετάρτη, 24 Απριλίου 2024 - 19:14

Ισόπαλος 1-1 με τη Λαμία στο «ΔΑΚ Λαμίας» αναδείχθηκε ο ΠΑΟΚ. Οι Θεσσαλονικείς έτσι, έχασαν σημαντικό έδαφος. Η Λαμία ήταν κυρίαρχη, άξιζε τη νίκη, αλλά έμεινε στο Χ, μετά από ματς… παράτασης, καθώς συνολικά (1ο και 2ο ημίχρονο) είχαμε 22 λεπτά καθυστερήσεων.

Πιο συγκεκριμένα, η Λαμία κρατούσε μια μεγάλη νίκη στα χέρια της όμως ο Σβαμπ ισοφάρισε στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων για το τελικό 1-1. Οι «ασπρόμαυροι ήταν για ένα ακόμη παιχνίδι ακίνδυνοι, και πλέον αγνοούν τη χαρά της νίκης από τις 3 Απριλίου και το ματς της Τούμπας κόντρα στη Λαμία.

Φυσικά το αποτέλεσμα αυτό εξυπηρετεί και τον Ολυμπιακό, καθώς με νίκη του επί του Άρη απόψε, τον αφήνει πίσω του πλέον τον ΠΑΟΚ που την Κυριακή υποδέχεται την ΑΕΚ στην Τούμπα.