Ζερδεβάς: «Προετοιμασία για τη Φερεντσβάρος»

Σάββατο, 13 Απριλίου 2024 - 14:10

Τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα συνεχίζει, το Σάββατο (13/4), η ομάδα πόλο Ανδρών του Ολυμπιακού που σήμερα (13/4) στις 17:00 (ΚΟΕ TV) αντιμετωπίζει τον Πανιώνιο στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης, για την 7η αγωνιστική της δεύτερης φάσης της Α1 Ανδρών του πόλο, με στόχο το «διπλό», σε συνδυασμό με μια καλή εμφάνιση.

«Αντιμετωπίζουμε τον Πανιώνιο στην έδρα του, σε ένα ακόμη παιχνίδι για το ελληνικό πρωτάθλημα. Ο Πανιώνιος έχει μια δυνατή έδρα και σίγουρα, δεν θα είναι σαν το πρώτο παιχνίδι, που παίξαμε στον Πειραιά. Από εκεί και πέρα, θα μπούμε στον αγώνα διεκδικώντας όχι μόνο την νίκη, αλλά και μια συνολικά καλή εμφάνιση. Βρισκόμαστε σε περίοδο προετοιμασίας για το ματς με την Φερεντσβάρος στην έδρα μας, που αποτελεί τον κύριο στόχο μας για αυτή την περίοδο και σίγουρα, θα δοκιμάσουμε κάποια πράγματα που θα χρειαστούν για εκείνο το παιχνίδι. Έχουμε ακόμα κάποιες απώλειες, οπότε θα κάνουμε μια διαχείριση του ρόστερ, έτσι ώστε να είμαστε όσο το δυνατόν πιο έτοιμοι στο σημαντικό ευρωπαϊκό παιχνίδι» τόνισε ο διεθνής τερματοφύλακας του Θρύλου Μανώλης Ζερδεβάς.