Άντε γεια, με ανατροπή (vid)

Τρίτη, 30 Ιανουαρίου 2018 - 08:25

Σαν σήμερα το 2006, ο Ολυμπιακός αντιμετώπισε για τη 17η αγωνιστική εκτός έδρας τον Πανιώνιο. Όπως τις περισσότερες φορές στην ιστορία του, έτσι και τότε ο Πανιώνιος είχε καλή ομάδα και μπόρεσε, μάλιστα, να αιφνιδιάσει τον Ολυμπιακό και να του βάλει δύο γκολ στο πρώτο 20λεπτο.

Το 1-0 το σημείωσε ο Ζωγραφάκης στο 10', ενώ το 2-0 το έκανε ένας πρώην παίκτης του Ολυμπιακού, ο Λουτσιάνο στο 19'.

Ο Ολυμπιακός βρήκε την ψυχολογία να απαντήσει άμεσα, καθώς στο 25' ο Κωνσταντίνου μείωσε σε 2-1, ενώ πριν καν τελειώσει το πρώτο μέρος, ο Τζόρτζεβιτς ισοφάρισε στο 39' σε 2-2.

Το τελικό χτύπημα μπορεί να άργησε, αλλά δόθηκε εν τέλει από τον Κωνσταντίνου στο 82', με τον Κύπριο να κάνει το 2-3, σε μια ακόμα μεγάλη νίκη/ανατροπή για τον Ολυμπιακό.

Το πήρε (vid)

Σαν σήμερα το 2000, ο Ολυμπιακός πέρασε από την Πάτρα χάρη σε δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά.

Ακόμα μια οκτάρα (vid)

Σαν σήμερα το 2015, ο Ολυμπιακός έριξε οκτώ γκολ στον Τύρναβο για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.