Δύσκολη νίκη για τον Ερυθρό Αστέρα

Σάββατο, 30 Νοεμβρίου 2019 - 22:48

Στις νίκες επέστρεψε ο Ερυθρός Αστέρας. Η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού για την τελευταία αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Champions League, επικράτησε με 2-0 της Βόζντοβατς, στο «Ράικο Μίτιτς» στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του σέρβικου πρωταθλήματος, χωρίς ωστόσο να εντυπωσιάσει.

Ο Αστέρας άνοιξε το σκορ στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 60’ με τέρμα του Μάριν, με τον πρώην μέσο του Ολυμπιακού ωστόσο να είναι σε προφανή θέση οφσάιντ. Ωστόσο το γκολ μέτρησε κανονικά.

Παράλληλα, χρειάστηκε να φτάσουμε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων προκειμένου η ομάδα του Βλάνταν Μιλόγεβιτς να «σφραγίσει» την κατάκτηση των τριών βαθμών, με έναν ακόμα πρώην παίκτη του Ολυμπιακού, τον Μπεν να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

Η σύνθεση του Ερυθρού Αστέρα: Μπόργιαν, Ντέγκενεκ, Πάνκοφ, Ίβανιτς (78’ Γιόβαντσιτς), Μάριν (90’ Σίμιτς), Γκαρσία (86’ Βουκάνοβιτς), Τομανέ, Πέτροβιτς, Ρόντιτς, Μπεν, Γκόμπελιτς.