Πατάμε «γκάζι» τώρα…

Παρασκευή, 6 Μαρτίου 2020 - 17:37

Ο Θρύλος έβαλε… δύσκολα στον εαυτό του, στο πρώτο σετ του ματς με τον ΠΑΟ, στο Ρέντη, αφού δεν κατάφερε να αποφύγει κάποια λάθη που κόστισαν εύκολους πόντους, για λογαριασμό του Παναθηναϊκού. Οι παίκτες του Φερνάντο Μουνιόθ Μπενίτεθ προσπάθησαν από νωρίς να πιέσουν στην επίθεση και το σερβίς και είχαν σταθερά το προβάδισμα. Έφτασαν, μάλιστα, μέχρι και ένα 14-10. Από εκείνο το σημείο και έπειτα ο φιλοξενούμενος ΠΑΟ βρήκε τις λύσεις, απέναντι στην ομάδα του Ολυμπιακού, πλησίασε και έβαλε… ακόμη πιο δύσκολα στον Θρύλο.

Οι «ερυθρόλευκοι» βρέθηκαν στο 16-17 να κυνηγούν στο σκορ, το οποίο και συνέχισε σε αυτό το μοτίβο. Αρχικά στο 18-20, μετά 19-20, αλλά και 20-21. Μπαίνοντας στην τελική ευθεία, οι Πειραιώτες σέρβιραν, από το 20-21, για να γυρίσουν το σετ. Αβίαστο λάθος στο σερβίς του ΠΑΟ στο 20-22 έφερε το ματς ξανά στον πόντο, όμως λάθος έκανε και ο Ολυμπιακός αμέσως μετά… Οι κακές επιθέσεις που ακολούθησαν δεν βοήθησαν στην ανατροπή και έτσι ο Θρύλος μπήκε σε ρόλο… κυνηγού στο σκορ. Στο 0-1 με 22-25, το παιχνίδι.

Έτσι ρε Θρύλε!

Ισοφάρισε ο Ολυμπιακός στο Ρέντη και φουλάρει για να γυρίσει το ματς με τον ΠΑΟ!