Κάλιαρι-Μίλαν 1-1 (τελικό)

Κυριακή, 16 Σεπτεμβρίου 2018 - 21:19

Στη «Σαρντένια Αρένα» του Κάλιαρι αγωνίζεται η Μίλαν για την 4η αγωνιστική του Καμπιονάτο. Live ενημέρωση στις 21:30 στο gavros.gr.

Οι «ροσονέρι» που έχουν μία νίκη και μία ήττα μετά από δύο ματς -είχε αναβληθεί το ματς με την Τζένοα λόγω της τραγωδίας με την καταστροφή της γέφυρας στη Γένοβα- θέλουν να πάρουν τους τρεις βαθμούς και να συνεχίσουν στα θετικά αποτελέσματα μετά τη νίκη κόντρα στη Ρόμα.

Το φιλμ της αναμέτρησης:

1': Σέντρα στο ματς στη Σαρδηνία.

4' 1-0: Προβάδισμα για την Κάλιαρι στα πρώτα λεπτά του ματς με το γκολ του Ζοάο Πέδρο από κοντά, μετά το δοκάρι του Παβολέτι.

8': Πάλι μέσα στην περιοχή ο Ζοάο Πέδρο, ο Ρομανιόλι την τελευταία στιγμή απομάκρυνε την μπάλα.

11': Σουτ του Τσαλχάνογλου από το ύψος της περιοχής, δεν ανησύχησε τον Κράνιο.

16': Δοκάρι για την Κάλιαρι στο μακρινό σουτ του Μπαρέλα.

17': Σουτ του Κεσιέ, ο Κλάβαν παραχώρησε το κόρνερ.

24': Ατομική ενέργεια από τον Σούσο, αλλά το τελείωμά του δεν ήταν καλό.

27': Γύρισμα του Καλάμπρια για τον Μποναβεντούρα που αστόχησε υπό την πίεση του Κλάβαν.

31': Ο Σούσο έκανε το σουτ, αλλά ο Σρνα βρέθηκε στην πορεία της μπάλας και την απομάκρυνε.

36': Σέντρα του Ροντρίγκεζ, μπλόκαρε εύκολα ο Κράνιο.

40': Η Κάλιαρι έχει τον έλεγχο του ματς.

45': Φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, Κάλιαρι-Μίλαν 1-0.

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

52': Αλλαγή για την Κάλιαρι, ο Ιονίτα περνά στη θέση του Φαρίας.

56' 1-1: Ισοφαρίζει η Μίλαν χάρη σε τέρμα του Ιγκουαίν.

62': Ευκαιρία για την Μίλαν με τον Σούσο να κάνει το σουτ η μπάλα λίγο άουτ.

64': Δεύτερη αλλαγή για την Κάλιαρι, ο Σο θα περάσει στη θέση του Ζοάο Πέδρο.

66': Αλλαγή για την Μίλαν, ο Μπακαγιόκο θα περάσει στη θέση του Μποναβεντούρα.

72': Κίτρινη κάρτα στον Σρνα της Κάλιαρι.

75' Αλλαγή για τη Μίλαν, ο Καστιγιέχο περνάει στη θέση του Τσαλχάνογλου.

77': Αρκετά κουρασμένοι δείχνουν οι παίκτες της Μίλαν.

84': Αλλαγή για την Κάλιαρι, ο Ντεσένα περνά στη θέση του Κάστρο.

85': Αλλαγή για τη Μίλαν, ο Λαξάλτ περνά στη θέση του Ροντρίγκεζ

86': Σέντρα του Σούσο ο Κράνιο θα βγει και θα μπλοκάρει την μπάλα.

90': Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90+1': Σέντρα του Σούσο διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο Κράνιο.

90+1': Κίτρινη κάρτα στον Κεσιέ της Μίλαν.

90+3': Σέντρα του Λαξάλτ κεφαλιά του Ιγκουαϊν, μπροστά από τον Μπράνταρις η μπάλα θα περάσει λίγο άουτ.

90+4': Τέλος στην αναμέτρηση. Η Κάλιαρι έμεινε στο 1-1 κόντρα στη Μίλαν.

Κάλιαρι: Κράνιο, Σρνα, Κλάβαν, Ρομάνια, Παντοΐν, Κάστρο (84': Ντεσένα), Μπράνταριτς, Μπαρέλα, Ζοάο Πέδρο (64' Σο), Παβολέτι, Φαρίας (52' Ιονίτα).

Μίλαν: Τζ. Ντοναρούμα, Καλάμπρια, Μουσάτσιο, Ρομανιόλι, Ροντρίγκεζ (85' Λαξάλτ), Κεσιέ, Μπίλια, Μποναβεντούρα (66' Μπακαγιόκο), Σούσο, Ιγκουαΐν, Τσαλχάνογλου (73' Καστιγιέχο).

Σύμφωνα με τα ισπανικά Μέσα ο προπονητής της Μπέτις θέλει να δώσει «φρεσκάδα» στην ομάδα του, ετοιμάζοντας αλλαγές για το ματς με τους «ερυθρόλευκους».