Τριάρα η Νότιγχαμ (vid)

Σάββατο, 17 Αυγούστου 2019 - 20:32

Με τριάρα και μάλιστα με άσο από ημίχρονο (2-0) η Νότιγχαμ Φόρεστ κατάφερε να φτάσει στην πρώτη της νίκη, για την εφετινή περίοδο, επικρατώντας με 3-0 της Μπέρμιγχαμ, μέσα στο Σίτι Γκράουντ. Οι Reds είχαν μία ήττα και μία ισοπαλία, έως τώρα, αλλά σήμερα πήραν… μπροστά!

Λόλι (15’), Γκράμπαν (22’) και Ντόσον (65’) ήταν οι σκόρερ για την ομάδα του Σαμπρί Λαμουσί. Μετά το τέλος του αγώνα, ο Ντόσον ευχαρίστησε το κοινό για την υποστήριξη. Η σύνθεση της Φόρεστ: Μιούριτς, Κας, Ντόσον, Γουόρολ, Ρόμπινσον, Σόου (73’ Αντομά), Γουότσος, Λόλι, Σεμέδο (57’ Σίλβα), Αμεόμπι (79’ Μιρ), Γκράμπαν.

«Η ρωσική Σότσι για Νάτχο...»

Σύμφωνα με δημοσιεύματα, ο πρώην μέσος του Ολυμπιακού θα μπορούσε να γυρίσει στην Ρωσία, όμως όπως φαίνεται, αρνήθηκε...

Σοκ για την Πλζεν, αποκλείστηκε στην παράταση!

Οι Τσέχοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο κόντρα στην Αντβέρπ, ωστόσο, οι Βέλγοι αν και αγωνίζονταν με 10 παίκτες, με γκολ του Μποκανί στο 114’ στην παράταση μείωσαν σε 2-1 και σε συνδυασμό με τη νίκη τους με 1-0 στο γήπεδό τους πήραν την πρόκριση στα πλέι οφ του Europa League.