Έχασε το άχαστο ο Ουί-Τζο Χουάνγκ, αλλά αποθεώθηκε!

Σάββατο, 3 Σεπτεμβρίου 2022 - 20:25

Μία απίθανη ευκαιρία απώλεσε ο Ολυμπιακός στο δεύτερο ημίχρονο, στις αρχές, μαζί και την ευκαιρία να κάνει το... 3-1 και να τελειώνει.

Και την έχασε ο Ουί-Τζο Χουάνγκ! Έχασε το άχαστο!

Ο Ντε Λα Φουέντε έκανε ωραία ενέργεια από τα δεξιά, γύρισε στον Νοτιοκορεάτη φορ, ο οποίος με εξουδετερωμένο τον Χουτεσιώτη και σε κενή εστία από τα 3 μέτρα, κατάφερε να αστοχήσει, στέλνοντας την μπάλα πάνω από την εστία!

Όμως, ο κόσμος θέλησε να τον εμψυχώσει και τον χειροκρότησε θερμά. Τον αποθέωσε. Και στη χαμένη ευκαιρία και την στιγμή της αλλαγής του λίγα λεπτά αργότερα!

Ωραία κίνηση, σε μία προσπάθεια να τον ανεβάσουν ψυχολογικά, μιας και φαινόταν ιδιαίτερα αγχωμένος και εκτός κλίματος. Είναι καλός παίκτης, όμως, θα την βρει την άκρη...

Λάμψη Μπιέλ!

Με τον Ισπανό μεσοεπιθετικό να έχει γκολ και ασίστ στο ντεμπούτο του, ο Ολυμπιακός νίκησε 3-1 τον Ιωνικό. Ο Ελ Αραμπί το άλλο γκολ...