Τρομερή πρόκριση επί της ΑΕΚ! (vid)

Παρασκευή, 27 Απριλίου 2018 - 08:42

Μία σπουδαία και μάγκικη νίκη πέτυχε σαν σήμερα το 2005 ο Ολυμπιακός στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος, επικρατώντας στην παράταση της ΑΕΚ με 2-1 (0-1 το σκορ της κανονικής διάρκειας).

Οι «ερυθρόλευκοι», στους οποίους δεν δόθηκε πεντακάθαρο πέναλτι, ενώ τους ακυρώθηκε και γκολ, ήταν καλύτεροι και κατάφεραν έστω και στο τέλος να πάρουν αυτό που άξιζαν και να βρεθούν σε ακόμη έναν τελικό, διεκδικώντας και πάλι το τρόπαιο.

Στο 42’ ο Λυμπερόπουλος σκόραρε για την ΑΕΚ, ωστόσο, στο 97’ με αυτογκόλ του Μόρα και στη συνέχεια στο 118’ με τέρμα που σημείωσε ο Οκκάς ο Ολυμπιακός έκανε μία τρομερή ανατροπή για το τελικό 2-1 και την πρόκριση στον τελικό.

Ένα ακόμη Θρυλικό νταμπλ! (vid)

Σαν σήμερα το 2012 ο Ολυμπιακός επικράτησε με 2-1 του Ατρομήτου στην παράταση του τελικού του Κυπέλλου Ελλάδος και κατέκτησε έτσι το τρόπαιο.

Ακόμη δύο κούπες στον Θρύλο!

Σαν σήμερα πέρυσι το 2017 ο Ολυμπιακός κατέκτησε το πρωτάθλημα στο γυναικείο τμήμα βόλεϊ, καθώς και στο τμήμα γυναικών μπάσκετ, προσθέτοντας ακόμη δύο κύπελλα στην πλούσια τροπαιοθήκη του συλλόγου.

Άνετα ο Θρύλος

Σαν σήμερα το 2009 ο Ολυμπιακός νίκησε εκτός έδρας με 2-0 τον Θρασύβουλο για την 30η αγωνιστική του πρωταθλήματος.