Δεν μπήκε καλά

Παρασκευή, 18 Φεβρουαρίου 2022 - 20:21

Ο Ολυμπιακός μπήκε δύο τρίποντα από Ντόρσεϊ και Σλούκα, την ώρα που ο Φλιώνης κράτησε όρθια την ΑΕΚ (6-4) με διαδοχικούς πόντους. Ο Χάμερ ισοφάρισε και ο Φλιώνης, φτάνοντας τους 6 πόντους έκανε το 6-8 για το πρώτο προσπέρασμα της ΑΕΚ.

Ο Βεζένκοβ σκόραρε, πήρε και το φάουλ του Κολόμ, έβαλε και τη βολή για το 9-8 μετά από ένα πεντάλεπτο στον αγώνα. Ο Παπανικολάου με ωραία προσποίηση και σουτ για 3 έγραψε το 12-10. Ο Χάμερ (6 πόντους) και ο Γκρίφιν (για 3) έκαναν το 14-15, ενώ είχε μεσολαβήσει ένα κάρφωμα του Φαλ.

Οι βολές από Γκρίφιν (1/2) και Κολόμ (2/2) έκαναν το 14-18, με τον Ολυμπιακό πίσω με 4 πόντους και να μειώνει με ωραία κίνηση και καλάθι του Παπανικολάου. Σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο, 16-18.

Περίμενε, ερχόμαστε...

Ο Παναθηναϊκός νίκησε τον Προμηθέα στον πρώτο ημιτελικό, αν και δυσκολεύτηκε πολύ στο πρώτο ημίχρονο...