«Πεταμένο» δεν είναι ΚΑΝΕΝΑ ημίχρονο!

Δευτέρα, 9 Νοεμβρίου 2020 - 12:16

Υπάρχει κάποιος κανόνας, που λέει ότι αν δεν βάλεις γκολ στο πρώτο μέρος, δεν κάνεις… καλά τη δουλειά σου; Όχι. Υπάρχει κάποια ανάγνωση αγώνα, η οποία λέει πως αν τα γκολ έρθουν στο δεύτερο ημίχρονο, απέτυχες; Δεν ήσουν… αρκετά καλός; Όχι. Ο Ολυμπιακός συνηθίζει, φέτος, να ανεβάζει κατακόρυφα την απόδοσή του, στο δεύτερο 45λεπτο των αγώνων του, όμως αυτό δεν σημαίνει ότι ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΑ τη δουλειά του…

Δεν υπάρχει «πεταμένο» ημίχρονο. Δεν υπάρχει «πέταξε» το πρώτο μέρος. Ο Ολυμπιακός σε ΟΛΟ το ματς έχει υπεροχή, έχει κατοχή, έχει ευκαιρίες, έχει δοκάρια, έχει το ένα, έχει το άλλο… Αυτό το πράγμα που έχουμε βρει τώρα και… σκαλώνουμε, με το πρώτο και το δεύτερο ημίχρονο, έχει αρχίσει να γίνεται… κλισέ. Σε βαθμό του να κερδίζει η ομάδα, με γκολ στο δεύτερο μέρος και αντί να εστιάζουμε στη νίκη, στεκόμαστε στο ότι… δεν έβαλε γκολ στο πρώτο.

Να ‘χαμε να λέγαμε. Αν, δηλαδή, έρθει μια γκέλα, ένα 0-0, ας πούμε, τι διαφορά θα έχει το ότι δεν θα έχει σκοράρει στο δεύτερο μέρος, σε σχέση με το πρώτο; Να ‘χαμε να λέγαμε. Ας εστιάσουμε στα σημαντικά. Τα όποια «στραβά» τα βλέπει πρώτος ο Μαρτίνς. Και ας μην ξεχνάμε ότι η ομάδα ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ κανονική προετοιμασία και κάνει ΤΩΡΑ, μαζί με τα επίσημα ματς! Ας είμαστε εγκρατείς, γιατί η ομάδα ΚΕΡΔΙΖΕΙ… Και προχωράει…