Άλλο ένα απίθανο ματς, ήττα 2-3 της Νοτίου Κορέας των Ίνμπομ και Ουί Τζο από την Γκάνα (videos)

Δευτέρα, 28 Νοεμβρίου 2022 - 17:01

Παρόντες στο ματς της Νοτίου Κορέας με την Γκάνα ήταν και οι δύο ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού. Ο Ίνμπομ Χουάνγκ ήταν βασικός, παίζοντας σε όλο το ενενηντάλεπτο και έχοντας γενικά μια πολύ καλή παρουσία, στον αγώνα. Από την άλλη, ο Ουί Τζο Χουάνγκ μπήκε στο 78’ του ματς και η αλήθεια είναι ότι παρότι η Κορέα πίεζε, εκείνος δεν τροφοδοτήθηκε αρκετά, παίζοντας στην επίθεση.

Οι Γκανέζοι προηγήθηκαν 0-2 με τον Σαλισού στο 24’ και τον Κούντους στο 34’. Μέσα σε 10 λεπτά δύο γκολ. Η… πανδαισία συνεχίστηκε στο δεύτερο μέρος, με τον Τσο Γκε Σουνγκ να βάζει δύο γκολ, μέσα σε… 3 λεπτά! Στο 58’ και στο 61’! Με αυτό τον τρόπο έφερε το ματς στα ίσια! Η Γκάνα δεν είχε πει την τελευταία της κουβέντα, όμως. Κατάφερε ξανά με τον Κούντους να προηγηθεί εκ νέου, στο 68’!

Αποτέλεσμα το οποίο η Γκάνα κράτησε μέχρι το φινάλε, αφού παρά την ΤΡΟΜΕΡΗ πίεση της Κορέας, το γκολ της ισοφάρισης δεν ήρθε ποτέ και το 2-3 έμεινε αναλλοίωτο μέχρι το τελευταίο σφύριγμα...

Τρομερό ματς μέχρι το φινάλε με την Κορέα να πιέζει αδιάκοπα για να ισοφαρίσει! Ο Χουάνγκ… μας ανησύχησε λιγάκι, όταν δέχθηκε ένα χτύπημα στο κεφάλι, με αποτέλεσμα να ματώσει και να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες. Συνέχισε κανονικά ωστόσο, βγάζοντας μετά από λίγο και τον επίδεσμο…