Πέμπτος ο Γιαννιώτης, ένατη η Αραούζου

Κυριακή, 10 Ιουλίου 2016 - 22:55

Την πέμπτη θέση στα 10 χιλιόμετρα ανοιχτής θάλασσας του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Open Water, που διεξάγεται στο Χορν της Ολλανδίας, κατέλαβε ο Σπύρος Γιαννιώτης.

Ο πρωταθλητής του Θρύλου τερμάτισε σε 1.55.25, ενώ ο πρώτος Φέρι Βέτερμαν έκανε την κούρσα σε 1:55.20.6. Δεύτερος ήταν ο Βρετανός Τζακ Μπέρνελ με 1:55.21.2 και τρίτος ο Γάλλος Μαρκ-Αντουάν Ολιβιέ με 1:55.21.6.

Οσον αφορά στην Κέλλυ Αραούζου, η πρωταθλήτρια του Θρύλου τερμάτισε ένατη στα 10 χιλιόμετρα ανοιχτής θάλασσας με 2:07.14. Το χρυσό μετάλλιο μοιράστηκαν οι Ρασέλ Μπρούνι και Ορέλ Μίλερ με 2:07.00, ενώ στην τρίτη θέση τερμάτισε η Ιταλίδα Αριάνα Μπρόντι με 2:07.03.6.

Σαρωτικός ο Παγιαύλας (pics)

Εντυπωσιακός ήταν για μια ακόμα φορά ο αθλητής του Ολυμπιακού, που μετείχε στο «27th International Masters Meeting» που διεξήχθη στην Αυστρία.

Με 13 αθλητές στον Βόλο

Ο Ολυμπιακός θα λάβει μέρος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων - Παγκορασίδων Α-Β, που θα διεξαχθεί από τις 14 έως τις 17 Ιουλίου.